ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה אדם יחיד יכול לעשות כדי לבטל גזירות מעם ישראל?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה אדם יחיד יכול לעשות כדי לבטל גזירות מעם ישראל?

שאלה:

מאת יואל יצחק:
לכבוד הצדיק נרו יאיר. רציתי מאוד לדעת אם יש משהו שיחיד יכול לעשות כדי שיתבטלו הגזירות מעם ישראל, כי לפי מה שאני מבין הצרות באות בשביל רבים, או בשביל דייני ישראל, וגם ידוע שגזירות קשות אי אפשר לבטל רק על ידי תפילת רבים, ומעשים טובים שרבים מקבלים עליהם. אנו נמצאים עכשיו בימי בין המצרים, ובכל יום שומעים גזירות חדשות, ובשנה שעברה בימים אלו נשחט הילד לייבי קלצעקי זכרונו לברכה, וגם הצדיק ר' אלעזר אבוחצירא, וגם בכל יום יש צרות שאין יכולין לקבל, "ואני יחיד ועני", ואני מאד רוצה שיהיה טוב לכלל נשמות ישראל, ואני מתפלל הרבה על זה בשפת האם שלי, ואני לומד בסדר דרך הלימוד, ואני עושה תשובה כאשר אני עובר עבירה, אבל מה כחי נגד אלו הצרות רבות ורעות, האם יש דבר מה שאני יכול לעשות שיהיה נחשב בשמים ועל ידי זה יתבטלו הצרות הרעות? אולי התפלות שלי כבר עושות רושם, אבל רציתי שיהיה לי כוח יותר גדול לבטל צרות הרבים. אהיה אסיר תודה אם הצדיק ישיב לי על זה כי אני חושב על כך הרבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר דברים ו' מנחם אב ה'תשע"ב

שלום וברכה אל יואל יצחק נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אשריך ואשרי חלקך שיש לך נקודת אהבת ישראל, והולך לך בחיים מה יכולים לעזור לעם ישראל בעיתים הללו.

והנה חכמינו הקדושים אמרו (יומא פ"ו:) גדולה תשובה שבשביל יחיד שעשה תשובה מוחלין לכל העולם כולו; רואים מזה, מה זה כח של יחיד, שיכול לזכות שבשבילו ימחול הקדוש ברוך הוא לכל העולם כולו.

ולכן שב בפינה שלך ותתבודד עמו יתברך, ותפרש את כל שיחתך אליו יתברך, ותבקש רחמים על כלל ישראל הנתונים בצרה ובשביה וכו', אשר כבר כמעט אלפיים שנה שאנחנו בגלות מרה וארוכה וכו', ולא רואים סוף להצרות, ובכל יום נהרגים נשמות קדושות, ואנשים אין להם פרנסה וכו', ואין שלום בית וכו', ואין בריאות וכו', ואין נחת מהילדים וכו', לא חסר צרות וכו' וכו', ותרחיב את הדיבור על זה, ותחזור בתשובה שלימה לפניו יתברך, ואז אתה תהיה הגורם שימחלו לכלל נשמות ישראל ולכל העולם כולו, ואתה בעצמך יכול להביא את הגאולה.

ואם כל בר ישראל יחשוב ככה, שהעיקר לתקן את עצמו ולא את אחרים וכו', אז מזמן היינו נגאלים, הבעיה הכי גדולה, שכל אחד מסתכל מה צריכים לתקן אצל הזולת? וממנו שוכח, כמאמרם ז"ל (נגעים פרק ב' משנה ה') כל הנגעים אדם רואה, חוץ מנגעי עצמו, רבי מאיר אומר, אף לא נגעי קרוביו.

ולכן כל אחד צריך להסתכל רק על עצמו וכו', ולתקן את עצמו ואת מדותיו וכו', וישפוך שיח ותפלה אליו יתברך על עצמו ועל כלל נשמות ישראל, וכך יזכה שיהיה לו חלק בגאולת ישראל, יראו עינינו וישמח לבנו ותגל נפשינו בישועתו יתברך שמו.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup