ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנה לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. במסגרת הפרוייקט שהיה פעיל במשך כ-3 שנים העבירה מערכת 'ברסלב סיטי' את שאלות הגולשים ללשכת הצדיק מיבנאל כבוד קדושת מוהרא"ש זצוק"ל, אשר השיב לשאלות באופן אישי.

פרוייקט שאלות ותשובות בחסידות ברסלב נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת כיצד לנהוג בנושאים שונים.


לשו"ת בהלכה - שאלות ותשובות בהלכה לחץ כאן »

קטגוריות השו"ת:
אמונה  |  אקטואליה  |  הדפסה והפצה   היכל הקודש  הסבר בתורותיו ובדיבוריו של רביז"ל
התקרבות לצדיקים  | זוגיות ושלום בית  |  חגים וזמנים  |  חזרה בתשובה  |  חלומות  |  חינוך הילדים
חינוך והוראה  |  יבנאל עיר ברסלב  כיבוד הורים  |  לימוד תורה  |  סגולות  |  עצבות ושמחה
פוריות הריו
ן ולידה  |  פרנסה  |  ציון רבינו ז"ל והנסיעה לאומן  |  קבלה וחכמת הנסתר
רפואה ובריאות  |  
שידוכים וזיווגים  |  שֵמוֹת  |  שמירת העיניים וקדושת הברית  |  תפילה והתבודדות 


« הדף הקודם - 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21-22
23-24-25-26-27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42-43-44-
45
-46-47-48-49-50-51-52-53-54-55-56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66-
67
-68-69-70-71-72-73-74-75-76-77-78-79-80-81-82-83-84-85-86-87-88-
89
-90-91-92-93-94-95-96-97-98-99-100-101-102-103-104-105-106-107

108-109


ביום שני ו' בשבט תשע"ה (26.1.15) נוספו 8 שאלות ותשובות חדשות
5621
האם יש עניין לנסוע כמה פעמים בשנה לציון רבינו נחמן מברסלב באומן?
5620
אצל מי השתמרה המסורת המדויקת של חסידות ברסלב?
ברצוני לשאול שתי שאלות: 1. רבי נחמן דיבר על הנהגות רבות בעבודת ה'. מהם היסודות העיקריים של חסידות ברסלב? 2. אצל מי השתמרה המסורת המדויקת של חסידות ברסלב?
5619
אשתי בחודש השני להיריון. על אילו דברים צריכים להקפיד בתקופה הזו?
אשתי נכנסה להיריון וכעת היא בתחילת החודש השני. על אילו דברים צריכים להקפיד בתקופה הזאת?
5618
האם התשובה באמת מועילה לתקן את כל הפגמים הרוחניים של פגם הברית?
האם כל הרבנים בדור שלנו שאומרים שהתיקון הכי טוב זה לחזור בתשובה וללמוד תורה אומרים את זה רק כדי שהדור שלנו לא יתייאש ולא יהיה עצוב או שזה באמת מתקן את הפגמים?
5617
עברתי דירה ולקחתי איתי את מזוזות הבית. האם נהגתי כשורה?
לפני כמה שנים רכשתי מזוזות מהודרות ולא מזמן בדקתי אותם בהוראתך, ועכשיו כשמכרתי את הבית וקניתי בית חדש הרוכש הודיע לי שהוא הזמין מזוזות חדשות מסופר סת"ם והוא לא מתכוון להשתמש בשלי. לקחתי אותן והעברתי אותן לבית החדש שה' יתברך ברחמיו זיכה אותי לקנות. האם עשיתי נכון שהעברתי אותן איתי או שאני צריך לרכוש חדשות?
5616
הרופאים אומרים שלעובר שלנו יש מום בכליות. איך אני יכול להרגיע את אשתי המודאגת?
אני ואשתי זכינו ברוך ה' ואשתי נקלטה להיריון. היא בחודשים מתקדמים לפני הלידה, והרופאים אמרו שיש לעובר חולי בכליות. אשתי מודאגת מאוד מהעניין, אבל אני בוטח בה' ויודע שהכל זה ממנו יתברך. מה עליי לעשות כדי שאשתי לא תהיה מודאגת?
5615
אני סובלת מגמגום קשה שמפריע לי להשתלב בחברה. האם יש עצה עבורי?
אני סובלת מגמגום ברמה קשה מאוד - קשה לי לסיים משפט ואני נתקעת באמצע ולא מצליחה לדבר בשתף. זה עוצר אותי בחיים ואני לא מוצאת עבודה כי אף אחד לא רוצה להעסיק אדם עם מגבלה כמו שלי.
5614
ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?
יש ליד ביתנו בית כנסת "היכל הקודש" בו מתפללים בנוסח עדות המזרח, ואני מאוד נהנה להתפלל שם, בעיקר בגלל הדרשות והשמחה. הבעיה היא שאנחנו משפחה ליטאית, ובני לומד בחיידר ליטאי.
5613
בכל פעם שאני שומע מנהג חסידי חדש אני מקבל אותו על עצמי. האם זה בסדר?
ברוך ה' אני מתקרב בזמן האחרון לרבינו, וכשאני רואה או קורא על מנהגי חסידים או דברי קבלה חדשים אני מיד מקבל אותם על עצמי – דבר שמכביד עליי. איך עליי להתנהג?
5612
כיצד עליי לחנך את בתי בעניין ארבעת הצומות?
ברצוני לשאול כיצד לנהוג עם בתי בעניין ארבעת הצומות: אני לא צמה אותם, והדרכתי גם את בתי שהשנה הפכה לבת-מצווה לנהוג כמוני. העניין הוא שביום של הצומות מתקיימים לימודים כרגיל בבית הספר שלה, ונוצר מצב שחלק מהבנות צמות וחלק לא.
5611
רוב הזמן אני נמצא במרה שחורה. איך אפשר להגיע לשמחה אמיתית?
אני בחור רווק בן 40, אולם שומר את הברית בתכלית השלימות כבר 12 שנה. שאלתי היא איך מגיעים לשמחה אמיתית על פי משנתו של רבי נחמן, היות ורוב היום אני נמצא במרה שחורה? אשמח לתשובה כנה ואמיתית.
5610
מאז שאבי נפטר אין לי שמחה ואני מרגישה ריקנות. איך משתחררים מזה?
אבי ז"ל נפטר לפני קרוב לארבע שנים, ומאז פטירתו אני מרגישה ריקנות גדולה בחיי כי הייתי מאוד קשורה אליו. אני בחורה ששומרת תורה ומצוות, ומאוד קשה לי להיות בשמחה.
5609
בעלי טוען שהתחתן איתי בגלל לחץ שהפעילו עליו, ובכל מריבה הוא מזכיר את זה ומצער אותי
אני ובעלי זוג צעיר ללא ילדים. בעלי בעל תשובה בדרך של רבנו נחמן מברסלב כשנתיים וקצת, ואני חרדית מבית שנשרתי מהדת לתקופה וחזרתי לשורשים גם בדרך של ברסלב. אנחנו נשואים כמה חודשים ולשנינו הנישואין הם פרק ב' בחיים. לפני החתונה היו לנו בעיות בתקשורת ורבנים גדולים אמרו לנו להתחתן למרות הכל, ובעלי טוען שהתחתן איתי רק כיון שהרבנים אמרו לו. רצוי לציין שאני לא רציתי להתחתן מהר כי היו לי חששות והוא זה שלחץ עליי. מה הרב מייעץ לי לעשות?
5608
אשתי עומדת ללדת בקרוב בת, ואנו רוצים מאוד שהצדיק ייתן לה את השם
רציתי לבשר שברוך ה' אשתי בהיריון שני בחודש שמיני וצפויה להיוולד בת. לבננו זכינו לקרוא על שמכם ורצינו לבקש שהצדיק יקרא שם לביתנו וגם יברך את אשתי שתלד בקלות בעזרת ה'.
5607
היחסים בין בעלי ובין הוריי עכורים מאוד. מה ניתן לעשות?
ההורים שלי ובעלי ביחסים מאוד עכורים - היה ריב גדול ביניהם וחילופי דברים קשים על רקע של סנדקאות בברית של בננו, וכן בעלי ראה בנייד שלי הודעות של לשון הרע שאמא שלי כתבה עליו ועל משפחתו, ומאז שני הצדדים מתבצרים בעמדותיהם והקשר מאוד קריר ביניהם.
5606
אני בקשר עם מישהי כבר זמן רב ולא יודע אם להמשיך בקשר או לא
אני בקשר עם מישהי מזה זמן רב, אמנם אנחנו לא מסתדרים וגם הולכים בדרכים שונות, אבל אנחנו אוהבים ולא מצליחים לסיים את זה. לאחרונה אני מתחזק ברוך ה', והיא גם רוצה להתחזק אבל לא באותה רמת התחזקות כגון חצאית וכיסוי ראש וכו'.
5605
מדוע ייסד רבי נחמן מברסלב את ספריו על היסוד של "התחזקות"?
מדוע ייסד רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב את ספריו על יסוד של 'התחזקות' בשעה שכל ספרי החסידות עוסקים ומדברים על מושכלות עמוקות בעבודת ה' יתברך?
5604
אני רוצה לארגן יום הפצה עולמי לרפואת הרבנית. מה דעתכם בעניין?
אני מאוד דואג ביחד עם רבבות אלפי ישראל בשל מצבה הקשה של הרבנית אשת חבר תליט''א, ורצוני לעשות מעשה - חשבתי להציע לקבוע יום מיוחד שכל הנהנים מרבנו שליט''א, מעצותיו, מתורתו ומהשיחות הקדושות יצאו יחד ליום הפצה עולמי בו כולם יצאו לצמתים, לבתים, לבתי כנסת, לסופרים ולמכולות ולכל מקום שרק אפשר לחלק קונטרסים וספרים, ושכל הזכויות יהיו לזכות רבנו והרבנית.
5603
אנו גרים באזור מפוקפק מאוד. האם לעבור דירה למרות שלא מזמן שיפצנו את הבית?
אני ובעלי מתגוררים בקרית-ים מזה מספר שנים ואפילו הרחבנו את ביתנו בשן ועין לאחר התייעצות עם רב גדול. מצבנו הכלכלי אינו מזהיר, אך עם זאת אנו מעוניינים לעבור לאזור אחר מאחר והאזור בו אנו מתגוררים עם ילדינו מפוקפק מאוד...
5602
בישיבה שלי יש מתנגדים לדרכו של רבי נחמן. האם להישאר או לעבור לישיבת ברסלב?
אני חוזר בתשובה 4 שנים, לומד חצי שנה בישיבה ליטאית, אך מרגיש לא שלם. אני מחובר מאוד לרבנו רבי נחמן מברסלב, אך רוב הסובבים אותי לא בעד ואפילו יש שנגד. מה הרב מציע לי לעשות – לעבור לישיבת ברסלב או להישאר ולשלב בין השניים?
5601
חברה שלי מורידה לי את הביטחון העצמי. האם לנתק איתה את הקשר?
יש לי חברה שבכל פעם שאני מדברת איתה אני מרגישה שהיא מזלזלת בי, ואחרי שאנחנו מסיימות לדבר אני מרגישה חוסר ביטחון. מצד אחד היא מורידה לי את הביטחון העצמי אבל מצד שני אני לא רוצה לנתק איתה את הקשר כי אני לא רוצה להעליב אותה. מה לעשות?
5600
רבי נחמן דיבר רבות בגנות הכעס. מה ההגדרה המדויקת של "כעס"?
הרבי מרבה לדבר בליקוטי מוהר"ן בגנות מידת הכעס, ורציתי לבקש מכבוד תורתו שיגדיר לי מהו כעס - האם כשאני עצוב בגלל מישהו או על משהו זה נקרא כעס? האם כעס נקרא רק כשמגיעים לאיבוד שליטה ועושים כל מיני דברים שליליים?
5599
כמעט כל בתי הספר באזורנו מלמדים באידיש. האם לשלוח את בתנו לשם למרות שאיננו דוברי אידיש?
בעוד שבוע יש הרשמה לכיתות א' לשנה הבאה ואנחנו ממש לא יודעים לאיזה בית ספר לרשום את הבת שלנו. אנחנו משפחה חסידית אבל לא מדברים אידיש, ואיפה שאנחנו גרים כל בתי הספר של החסידים זה באידיש.
5598
הציעו לי בחור ושיבחו אותו בכל המעלות. איך אפשר לדעת שהוא באמת כזה?
אני בת למשפחה חרדית מאוד וכעת נכנסתי לתקופת השידוכים. הציעו לי בחור ושיבחו אותו בכל המעלות. איך אפשר לדעת שהוא באמת כזה ויש לו יראת שמים כמו שמספרים?
5597
האם ייתכן שאדם סובל ייסורים בגלל חטאים מגלגול קודם?
האם יכול להיות שאדם סובל ייסורים בחייו בגלל חטאים מגלגול קודם? אם כן, איך הוא יכול לפעול שיפסקו הייסורים?
5596
אין לי כוחות נפש ואפשרות להחזיר את כל הגזלות שבידי. מה עליי לעשות?
יש לי הרבה גזלות שאני צריך להחזיר, ויש אנשים רבים שאני צריך לבקש מהם סליחה, אבל כרגע אין לי את כוחות הנפש לתקן דברים אלו כי מדובר באנשים שאני לא נפגש איתם בכל יום ואני מתבייש לשלוח הודעה סתם ככה פתאום ולבקש סליחה.
5595
מצבנו הכלכלי לא קל ויש לנו חובות. האם עלינו להפסיק להזמין אורחים?
אנחנו מזמינים הרבה פעמים אורחים לשבת, אנחנו נהנים מזה מאוד וגם שמחים שאנו מקיימים מצווה. יש לנו שתי שאלות בעניין
5594
נפלה בחלקי הזדמנות לפרנסה טובה, אך אשתי מתנגדת. מה עושים?
יום אחרי שברכתם אותי לפרנסה טובה נפלה בחלקי הזדמנות לפרנסה שנראה שיכולים להרוויח בה בגדול ובנקל בעזרת ה', ואני רואה שזה ממש מן השמים. הבעיה היא שאשתי עדיין לא מסכימה שאעבוד בזה. מה עושים?
5593
אני עובד כמשגיח כשרות ואשמח לקבל מילות חיזוק ועידוד מהצדיק
5592
הארוס שלי סיפר לי שהוא מפחד וחושש מהחתונה. איך אני צריכה להתייחס לזה?
הארוס שלי מאוד רגיש, ולמרות שהחלטנו להתחתן הוא שיתף אותי וסיפר לי שהוא עדיין מפחד וחושש מחתונה עד כדי כך שלפעמים הוא נכנס בתוך עצמו וזה נראה שהוא מדוכא.
5591
אנחנו נשואים שלוש שנים אך עדיין לא נפקדתי. איך מתגברים על הייאוש?
אני נשואה כבר שלוש שנים וקצת, עדיין לא נפקדתי ומאוד קשה לי עם זה. אני משתדלת ומנסה להתחזק, לפעמים אני מצליחה, אך ברוב הפעמים אני נופלת ובוכה מרוב צער וקושי.
5590
האם עלינו לעזור למתחרים שלנו כאשר הם מתייעצים איתנו?
יש לנו עסק, ולפעמים קורה שהמתחרים שלנו שואלים אותנו איפה קנינו ציוד ועוד שאלות שנועדו לשפר להם את העסק, אך קשה לנו לעזור למתחרים להצליח. השאלה האם זה נחשב חיסרון באמונה?
5589
איך אפשר להתגבר על הפחד מחיות רעות ואנשים רעים בזמן ההתבודדות?
בעבר ערכתי התבודדות, אבל יש לי בעיה שאני סובל מפחד ומאוד קשה לי לצאת בלילה לשדה או ליער כי יש לי פחדים מחיות ואנשים רעים.
5588
חז"ל אמרו שמי שפגם בברית הוא בנידוי. איך אפשר להיות בשמחה אחרי ששומעים את זה?
למדתי שאדם צריך לשמור על שמחה גם לאחר שחטא בפגם הברית כדי לא להגיע לייאוש, אך איך אפשר להיות בשמחה אחרי שלומדים את דברי חז"ל שהמוציא זרע לבטלה נמצא בנידוי וממילא תפילותיו לא מתקבלות?
5587
הייתי עד לתאונה מחרידה שהסתיימה במוות. מה מרמזים לי משמים?
לפני כמה ימים נסעתי בכביש מהיר, כאשר לפתע עקף אותי רכב ועצר בשוליים הצרים. המשכתי בנסיעה והסתכלתי במראה, וראיתי שמהרכב שעצר בצד יצא אדם ולפתע הגיע רכב שלישי, פגע בו, העיף אותו באוויר ולאחר שהוא עשה כמה סיבובים הוא נפל על פניו לשוליים.
5586
האם מותר לי להתפלל במניין לפני הנץ כדי שאספיק ללמוד את הדף היומי בציבור?
האם זה בסדר שאשתתף במניין המתקיים לפני הנץ כדי שאוכל להשתתף בשיעור הדף היומי, אחרת אאלץ לוותר עליו וללמוד את הדף היומי לבד כי אני מוכרח להיות בעבודה?
5585
איך אדע מיהו הצדיק שעליי להתקרב אליו לפי שורש נשמתי?
מדוע בחסידות ברסלב מדגישים מאוד את עניין ההתקרבות וההתבטלות לצדיק? ואיך אדם פשוט כמוני יכול לדעת לאיזה צדיק הוא צריך להתקרב, הרי לכל אחד יש צדיק ששייך לשורש נשמתו?
5584
מדוע רבי נחמן מברסלב שם דגש כל-כך משמעותי על עניין ההתבודדות?
אשמח אם כבודו יוכל להסביר לי מדוע רבי נחמן מברסלב שם דגש כל-כך משמעותי על עניין ההתבודדות, ולמה לא מספיק ללמוד את דרושי החסידות של הצדיקים, הרי דברי תורתם הם אלו המקרבים את האדם אל הקדוש ברוך הוא?
5583
האם מותר לי "לשכוח" באוטובוס חוברת של התיקון הכללי בכוונה תחילה?
האם מותר לי "לשכוח" באוטובוס חוברת של התיקון הכללי בכוונה על מנת להפיץ, כלומר שמישהו ימצא את זה ויקרא בזה?
5582
מדוע הביקור בציונו של רבי נחמן מברסלב באומן פועל על כל אחד בצורה שונה?
איך רבנו נחמן מברסלב פועל עלינו לאחר שהיינו אצלו בראש השנה? אני שואל כי אני רואה חברים שהיו אצל רבנו בראש השנה לפחות 8 שנים אך לא רואים אצלם שום שינוי בעבודת ה', ויש חברים אחרים שהיו אצל רבנו בראש השנה פעם או פעמיים ומיד רואים אצלם שינוי.
5581
האם זה נכון שלא כדאי לתלות בבית תמונות של צדיקים?
שמעתי מפי תלמיד חכם שאמר שכדאי מאוד שלא לתלות בבית תמונות, אפילו של גדולי ישראל, מכיוון שלפי הקבלה שורה על זה רוח טומאה. מאידך גיסא, מה עם "והיו עיניך רואות את מוריך"?
5580
איפה אני יכול לקרוא על הנהגות ועצות בעניין תקופת השידוכים, החתונה וחיי הזוגיות?
איפה אני יכול לקרוא הנהגות ועצות בעניין תקופת השידוכים, ובכלליות לחתונה ולחיי הזוגיות?
5579
בפסח בננו יהיה בן 7. האם לקחת אותו לאומן עכשיו או לחכות לראש השנה?
יש לנו ילד בשם יונתן נועם שבפסח הקרוב בעזרת ה' יהיה בן 7. האם לקחת אותו לרבנו כבר עכשיו לפני גיל 7 כפי שרבנו ציווה או שעדיף לחכות ולקחת אותו איתי לאומן בראש השנה למרות שאז הוא יהיה מעל גיל 7?
5578
אנו שוקלים לקרוא לבתנו שתיוולד 'לריאן'. מה דעתכם על השם?
אני שמחה לבשר לך בשורה טובה שברוך ה' בעוד כמה שבועות אני אמורה ללדת, ורציתי להתייעץ איתך לגבי שם לבת - אני ובעלי רוצים את השם 'לריאן', אך איני יודעת אם יש לשם זה בכלל משמעות.
5577
אני חוששת מאוד להכניס את בתי הקטנה למסגרת. האם אלו חששות מיותרים?
יש לי תינוקת בת שנה וחודשיים ואני גרה בעיר חדשה בה אין לי חברה טובה או חבר של בעלי ששם את ילדיו הרכים במסגרת, כך שאני חוששת מאוד לשים את בתי בכל מסגרת שהיא. הרב אמר שאסור לבטוח באף אדם, ואף אני חוששת שינהגו בה לא כשורה ולא אדע על כך בשל גילה הצעיר. האם זה לא כפירה בה' שאני חוששת מלשלוח אותה למסגרת?
5576
אני שוקלת לפתוח חנות ממתקים. האם הרב ממליץ לי לעשות זאת?
אני רוצה לפתוח עסק, וחשבתי על כיוון של חנות ממתקים. אני מעוניינת לקבל את עצתו של הרב, ואם הרב רואה שיש משהו יותר טוב עבורי – אשמח מאוד לשמוע כדי שאוכל ללכת בדרך נכונה!
5575
בתי לא שמחה אף פעם בחלקה. איך אוכל לחזק אותה ואת בטחונה העצמי?
ברצוני להיוועץ עמכם לגבי בתי הבכורה - היא בת 9, ילדה מוצלחת וטובה, שואפת לקדושה וממלאת אותנו בנחת ברוך ה', הבעיה היא שלעולם היא אינה שמחה בחלקה - היא מרבה להתלונן ולצעוק על אחיה הקטנים, וכל מה שאנו עושים למענה לא טוב לה.
5574
האם יש תפילות או הנהגות מיוחדות לתקופת ההיריון ולזמן הלידה?
בשעה טובה אשתי נכנסת לחודש התשיעי, והייתי רוצה לקבל הנהגה עבורי וגם תפילה עבורה כדי שהיא תוכל להתפלל כשיגיע הרגע שלה ללדת.
5573
איך צריכים להגיב כאשר אחד האחים אומר לי מילים פוגעות?
כל האחים שלי כבר בוגרים, ובסך הכל הם אנשים עדינים, אך יוצא לפעמים במפגש מסוים שמישהו אומר מילים בוטות כמו "איזה דפוק" או "איזו דפוקה". איך עליי להתנהג אם אני שומעת מהם מילים כאלו?
5572
העובדה שכל עומס הבית נופל עליי ובעלי כמעט לא עוזר לי גורמת לי עצבים
שאני מרגישה כאילו הכל עליי - העבודה, הבית, התשלומים, הדאגות, הבישולים, ממש הכל. לא שיש לי בעיה עם זה, אני עושה הכל באהבה ובכיף כי זה למען משפחתי שאני אוהבת יותר מכל, הבעיה היא שאני צריכה לפעמים עזרה בכל מיני מטלות בבית וכו', וכשאני מבקשת מבעלי הוא לא מקשיב לי
5571
אני רוצה לתקן את כל מה שפגמתי בפגם הברית. מהיכן מתחילים?
אני רוצה לתקן את כל מה שפגמתי בפגם הברית. מה עליי לעשות? ומהיכן מתחילים?
5570
מה הצדיק חושב על השידוך בינינו? האם להתקדם?
שמי הוא שגיב יעקב ושם המשודכת שלי הוא יעל. היא מעוניינת לדעת מה הצדיק חושב לגבי השידוך בגלל שהיא מכירה ממקרה שקרוב אליה שהצדיק אמר להם שזה לא זה.
5569
אני בת 42 ויש לי 3 ילדים. האם אזכה לעוד ילד?
אני בת 42 ויש לי שלושה ילדים ברוך ה', כאשר הקטנה בת 6. אינני מצליחה להיקלט שוב להיריון ואני מרגישה קצת לא יוצלחת ומהוססת לגבי יכולתי לגדל ילדים כי אני לוקחת כל דבר באופן נורא קשה.
5568
אני רוצה לנסוע לציון רבנו באומן יחד עם בעלי. האם זה אפשרי?
5567
קשה לי עם אשתי ועם הפרנסה. איך משתחררים מהמצב המעיק הזה?
בזמן האחרון עובר עלי מה שעובר מצד הפרנסה ומצד אשתי, ויש ימים שאין לי חשק לקום בבוקר ולהמשיך לחיות. אני בעצבות עמוקה. איך משתחררים מהמצב המעיק הזה?
5566
האם יש סיכוי שהצדיק יבוא לעיר הרצליה כדי לחזק את תושבי העיר?
5565
בכל פעם שאני מדברת עם בעלי על המצב הכלכלי נהיה בבית טרור. מה עושים?
לאחרונה לבעלי לא מסתדר עניין הפרנסה ובכל פעם הוא מוצא את עצמו בעבודה אחרת, אך בחודשיים האחרונים אין בכלל שום הצעות עבודה, מה שגורם ללחץ בבית וריבים. כאילו לא מספיק הלחץ של העיכוב בהיריון שמטריד אותנו, בכל פעם שעולה בבית סוגית הפרנסה והכסף אנחנו מגעים לידי מריבה גדולה. בעלי לחוץ מכל הוצאה כספית ואני מבינה את גודל דאגתו, אך אי אפשר להמשיך לנהל אורך חיים כזה שבכל פעם שעולה המילה כסף יש "טרור" בבית.
5564
יש לי משכורת מכובדת. האם כדאי לי לעזוב את העבודה לטובת עסקי נדל"ן?
כיום אני עובד כמנהל סניף בחברת סלולר ומשתכר בין 9,000-10,000 ש"ח נטו בחודש. קיבלתי כרגע הצעה להיכנס לעסקי הנדל"ן ולעבוד עם חבר טוב, אך בעיקרון מבחינה כספית שום דבר לא מובטח לי. האם כדאי לנסות את תחום הנדל"ן?
5563
למרות שאני קוראת בכל לילה קריאת שמע שעל המיטה יש לי חלומות מפחידים. מה עליי לעשות?
5562
רבנו אמר שכל הדוקטורים שקרנים. ומה יעשה אדם שצריך טיפול נפשי?
האם כשיש למישהו מחלת נפש הוא צריך ללכת לפסיכיאטר? הרי ידוע שרבנו כתב שהדוקטורים והרופאים הם שקרנים ואינם מרפאים בכלל, והם מזיקים יותר ממה שהם מועילים
5561
בני התחשמל לפני 13 שנה ומאז הוא מוגבל. מה אפשר לעשות כדי שיקרה לו נס?
אני מטפלת בבני השוהה בבית מזה כ-13 שנים לאחר תאונת התחשמלות אשר הותירה אותו סיעודי – הוא לא עצמאי בכלום, יושב בכיסא גלגלים אך עם הבנה למתרחש סביבו ובהכרה מלאה.
5560
מצאתי בטלפון של בעלי תמונה של אישה אחרת. מה עליי לעשות?
אני ובעלי התחתנו לפני כ-7 חודשים, וכעת אני בהיריון מתקדם. מצאתי בטלפון של בעלי שם של בחורה עם התמונה שלה (הבחורה לא צנועה בכלל), והבנתי שהם נפגשו, אך יותר מזה אני לא יודעת. איך אני יכולה לדעת אם הוא נאמן לי?
5559
איך מסבירים את הסתירה בין דברי רבנו לדברי החוקרים בעניין מערכת הכוכבים?
בכמה מקומות בדברי חז"ל יש דיונים בענייני תכונת הגלגלים שבהם קבועים השמש והירח וכו', ושם כתוב שכולם מסתובבים סביב כדור הארץ, וכן הוא בליקוטי מוהר"ן סימן ל"א ובעוד מקומות. הבעיה היא שהיום יכולים לטוס עם חללית ולראות בחוש להיפך - שכדור הארץ מסתובב, ולמדוד בדיוק באיזו מהירות הוא מסתובב, וכן הגיעו כבר בני אדם לירח וחלליות הגיעו לשאר כוכבי הלכת ולא מצאו שם גלגלים וארבע יסודות. איך צריכים להבין את כל הנ"ל?
5558
איך עלינו לנהוג עם בננו שמשחק כל היום בפלאפון והורס לנו את החינוך בבית?
איך עלינו לנהוג עם בננו שמשחק כל היום בפלאפון והורס לנו את החינוך בבית? שני הבנים הגדולים שלי התחילו להשתמש באייפונים ולא הועילו כל התחנונים שלי ושל אשתי, ובכל פעם יש צעקות ומריבות סביב זה
5557
האם לימוד בתורתו של הרב אשר פריינד מתיישב עם האמונה ברבי נחמן מברסלב?
בעירי ישנו רב שמוסר שיעור בפני מאות נשים על פנימיות הנפש בעבודת ה', ובשיעוריו הוא מביא את עיקרי התורה של רב אשר פריינד - הצדיק הירושלמי. האם יש עניין לשמוע שיעור שכזה?
5556
גרושתי מגדלת את הילדים. מה אוכל לעשות כדי שהם יישארו מאמינים?
אני גרוש עם שני ילדים, וגרושתי היא זאת שמגדלת אותם. אני משלם לה מזונות ואנחנו בקשר טוב דווקא, רק שהיא נהייתה חילונית לגמרי והילדים גדלים בבית חילוני איתה ועם חבר שלה
5555
פורסם בשמכם מכתב בו אתם משבחים את 'בובת רבי נחמן' ואת הפתק. האם זה מכתב אמיתי?
לאחרונה הגיע לידי עלון של הננחים בו פורסם מכתב שכבודו כתב לכאורה שהוא בעד 'בובת רבי נחמן' ובעד הפתק, אך מכיוון שאני יודע מהי דעתכם בשני הנושאים הללו זה נראה לי כמו זיוף גס. האם תוכלו להתייחס למכתב הזה ולעשות סדר בנושא?
5554
הורי קיבלו מידע שקרי לגבי הגבר שאני יוצאת איתו, ומאז הם אוסרים עליי להמשיך בקשר
התחלתי לצאת עם גבר ואז הגיעה להוריי שמועה שקרית לחלוטין בנוגע אליו, ומאז הם אוסרים עליי את הקשר איתו. מה אעשה?
5553
אומרים שר' לוי יצחק בנדר הורה שלא לנסוע לאומן בראש השנה. האם זה נכון?
יש איזה אברך שבא לבית הכנסת שלנו ואמר שרבי לוי יצחק בנדר אמר בשול לא לנסוע לאומן בראש השנה, ושהוא אמר את זה גם לאחד מרבני ברסלב. האם זה נכון?
5552
גיסי מציע לי לשמש כסנדק לבנו, אך אני מרגיש שאיני ראוי. מה לעשות?
גיסי מציע לי להיות סנדק בברית של בנו, אך אינני יודע אם אני ראוי לכך. הוא בטוח שאני צדיק גדול וכו' אך אני מכיר את עצמי מבפנים טוב טוב. מה גם שבברית של בנו הקודם כובדתי להיות סנדק, ואני חושש שאם אהיה שוב תהיה עלי עין רעה. האם עליי להתחמק מזה?
5551
החלטתי להתגרש מבעלי בגלל שהוא אנטי דתי בצורה קיצונית. האם נהגתי כשורה?
שלחתי לך שאלה לפני חודש וחצי בערך בקשר לזה שבעלי ממש אנטי דת ושאלתי מה אני יכולה לעשות כדי לקרב אותו. יש לציין שענית לי, ומהר, ועל כך תודה רבה. מאז שכתבתי לך חל שינוי משמעותי - בעלי ואני עומדים להתגרש וכנראה שבשבוע הבא נלך לפתוח תיק ברבנות. אשמח אם הצדיק יכתוב לי מה דעתו בעניין הזה.

« הדף הקודם - 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21-22
23-24-25-26-27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42-43-44-
45
-46-47-48-49-50-51-52-53-54-55-56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66-
67
-68-69-70-71-72-73-74-75-76-77-78-79-80-81-82-83-84-85-86-87-88-
89
-90-91-92-93-94-95-96-97-98-99-100-101-102-103-104-105-106-107

108-109

 גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


172 תגובות

  • 3.
  • מאת: ברסלבר מתחיל
   לכל הצוות שעובדים על האתר, יישר כח גדול על כל העבודה הטובה שאתם עושים, למען זיכוי הרבים. ותודה רבה לשם יתברך ששלח לנו צדיק גדול כזה...
  • 4.
  • מאת: מישהו
   יש איזשהו פיקשוש בשאלות 64 ,65
   אם אפשר לסדר כי כל תשובה של הצדיק חשובה לנו
  • 5.
  • הבעיה תוקנה
   מאת: מערכת האתר
  • 6.
  • ממש תודה רבה לכם!
   מאת: מישהו
  • 7.
  • מאת: מישהו
   זה נפלא העניין של השו"ת
   זה לא להאמין כמה העם זקוק להכוונה ואשרינו שזוכים מהצדיק האמת.
  • 8.
  • אשרכם
   מאת: אלימלך כהן
  • 10.
  • מאת: חן
   באמת אין מילים לתאר את הזכות שזיכיתם אותנו בשו"תים הללו, מפי כ"ק הצדיק. תודה! תודה! תודה!
  • 11.
  • מאת: חני
   למערכת האתר יישר כח גדול
   אין לי מילים להודות
   תודה תמשיכו אתם נותנים לי כח. תודה
  • 13.
  • מאת: מאור
   המכתבים האלה פשוט כמו מים קרים על נפש עייפה..
   תודה!!!
  • 14.
  • מאת: בערל הלוי
   איך מיז מער אויס דריקען איך בין געווען א איד אבער איך האב ניטשט גע לטען איך האב אן גע פאנגען גיין רעדען צים אייבירשטען בין איך אן אנדערע מענטש. ישר כח פאר הצדיק מורא"ש שליט"א פארען מיך מאכען רעדען צים אייבירשטען
  • 16.
  • מאת: שולמית מצגר,מרכז
   המכתבים באמת פתרו לי כל מיני שאלות וגם מאוד חיזקו אותי בהרבה דברים מסוימים שהייתי צריכה חיזוק בהם!
   וכאן המקום להודות לכל האנשים היקרים שזוכים לחזק את עם ישראל ע''י האתר הקדוש הזה!
   ומעל כולם הצדיק העצום הזה שמוציא אותנו משאול תחתית ומתחתיו!!!פשוטו כמשמעו...
   ואני ממש מקנאת בעולם הבא שתקבלו על החסד שאתם עושים איתנו,ועוזרים לצדיק מיבניאל להאיר את אורו החוצה. עלו והצליחו!
  • 17.
  • מאת: יחזקאל בודנער
   רואים ממש בחוש בכל מיני תשובות של האדמו''ר שליט''א איך שהוא רואה כל מיני דברים ברוח קודשו... ומי שקורא טוב מבין לבד מה אני אומר...
  • 18.
  • יפה בתכלית היופי
   מאת: אחד מעם ישראל הקדושים
  • 19.
  • good
   מאת: yoni
  • 20.
  • מאת: חן
   אני חרדית שנים רבות ואעפי"כ השות"ים הללו נופחים בי חיים לחיות ממש, המשיכו בכבודתכם הקדושה ושהקב"ה יאריך ימיו ושנותיו של הצדיק בבריאות וכוח להנהיג את עם ישראל ברחמיו המרובים על הדור.
  • 22.
  • ישר כוח גדול
   מאת: ישר כוח
  • 24.
  • wow
   מאת: duvid
  • 25.
  • מאת: ונצואלה
   האתר פשוט נפלא ומחזק, עכשיו שניסיתי להכנס לשאלה האחרונה, בהכל מופיע אותה שאלה, על הרווק בן 30 אם אפשר לסדר את זה בהקדם, תודה מראש ונצואלה!
  • 26.
  • מאת: חיים טויטו
   הם פשוט מים קרים לנפש עייפה!!!!!
   תודה רבה אשרייכם.
  • 27.
  • מאת: אברהם נחמן
   כל יום אני עובר על השו״ת ..
   מדהים !! מדהים !!! מדהים !!!!
  • 28.
  • שאלות לחיים!!!
   מאת: גיאורה
  • 30.
  • נהיתי מכורה לשו''ת הזה
   מאת: אורטל
  • 32.
  • מאת: לינוי דרעי
   מהשאול. תודה רבה לצדיק הגדול ראש בני ישראל שעוזר לנו בכל מקום שבו אנו נמצאים ומעודד ומחזק אותנו ומשמח אותנו פשוט תודה!
   ותודה לאתר ולצוות הנפלא שזוכים לזכות הרבים בזכותכם יש לנו אור ושמחה בלב!!!!!!!!!!
  • 33.
  • תודה לאתר
   מאת: אדם מהעולם
  • 34.
  • מאת: חסיד נלהב
   ה' הטוב ישלם שכרכם עוד בעולם הזה כי אין לכם מושג איך אתם זוכים להפיץ דיברי מוהראש לרבים ומרימים אותם מהיכן שהם נמצאים . חיזקו ואימצו!
  • 36.
  • אין דברים כאלה
   מאת: אלנתן
  • 38.
  • מאת: מרים
   תודה לצדיק שיושב כל יום לענות על שאלות ולחזק אותנו, וכשם שמאיר את עינינו ומקרב ליבנו לבורא יתברך, כן השם יחזק את ליבו וישלח לו רפואה שלימה בקרוב אמן.
  • 39.
  • מאת: בעילום שם
   זה פשוט נפלא
  • 41.
  • מאת: שרה
   אין מילים בפי על האתר המחזק והנפלא!! השם יברך אותכם בכל הברכות שכתובות בתורה עלו והצליחו!!!!!! תודה רבה לצדיק שלנו מוהרא״ש הקדוש! על הכל!!!! כל הישועות ורפואה שלימה לצדיק!!!!!!
  • 42.
  • מאת: דן
   אנו נמצאים בתוך ים גועש ורועש של עולם הזה ,צרות ייסורים, תאוות מידות רעות , אך כמו בכל ים שיש אי , גם בים הזה ישנו אי של שלווה של שמחה של ברכה שנכנסים אלים ומתחזרים באמונה בשמחה בביטחון , לאי הזה קוראים אתר ברסלב סיטי.
  • 43.
  • יישר כוח הרעיון של השות מדהים אפילו בלי שאכתוב שאלותי שות זה עוינה לי עליהם יהיה ה עמכם!!
   מאת: לינוי
  • 45.
  • תודה לכם
   מאת: גיורא מועלם
  • 48.
  • מאת: מערכת האתר
   כששולחים שאלה אין חיוב לרשום לנו את כתובת הדוא"ל שלך. אך אם לא תרשמי, לא נוכל לשלוח אליך במידה ותהיה תשובה.
   בכל מקרה, במידה ותהיה תשובה תוכלי לצפות בה דרך האתר. בהצלחה!
  • 50.
  • מאת: תאיר
   האם אפשר לפרסם צימרים של חרדים / ברסלבים
   באתר?
   אפילו בלי תמונות רק דברים עיקרים
   זה מאוד יעזור ויקל במקום לחפש שעות בנרות מאנשים מ'ס של אנשים וכ'ו
   ובמיוחד עכשיו בשבת שהמוראש מגיע קשה מאוד למצוא מקום פנוי....
   תודה מראש על הכל. תאיר
  • 51.
  • מאת: איתן
   פעמים הראשונות ששאלתי שאלה לא ענה לי הרב פעמיים שניות ענו יום למחרת ועכשיו לוקח כמה ימים ועוד לא ענה למה זה ככה? גני מאוד מצפה לתשובה מהרב
  • 52.
  • מאת: מערכת האתר
   שלום רב.
   כל השאלות שמגיעות לאתר נשלחות ללשכתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א.
   הצדיק עונה עליהן לפי ראות עיניו ולפי מיסת הפנאי. בהצלחה.
  • 54.
  • מאת: ברסלבית לחוצה מאוד
   אני לא מצליחה לשלוח שאלות בלי אימל כתוב לי כי חובה לציין אימל ואיני מעונינת בכך אבל אני צריכה לשלוח שאלות לצדיק בדחיפות
  • 56.
  • מאת: מערכת האתר
   תפני אלינו באימייל של מערכת האתר info@breslevcity.co.il ונראה כיצד לעזור לך
  • 57.
  • מאת: סיטבנית
   איך שיש לו זמן לכל אחד ואחת מעם ישראל בסבלנות אין קץ,בשמחה, ובמאור פנים. אשרינו שזכינו להיות מקורבים לאורו הגדול של רבי נחמן ושל רבי אליעזר שליט''א שנזכה כולנו בעז''ה כל חיינו להיות מקושרים אליו בזה ובבא!! אכי''ר
  • 58.
  • מאת: ירין כרדי
   רק הצדיק הגיע לארץ וכבר יש לו זמן לענות גם לשו''ת!!! פששש ועם כל זאת שהוא מאוד חלש....
   שרק ה' יתן לו כח אמן
  • 59.
  • מאת: טלאל
   שה' ישמור לנו את מוהרא"ש הקדוש!
   איזה מסירות נפש הוא לא מרגיש טוב ועונה לכולם ועוד בפרטיות.
   שה' 'שמור אותו שיהיה בראי אמןןן.!!!
  • 60.
  • מאת: דודו חליוה
   כל המילים שבעולם לא יוכלו לתאר בפניכם מה שעושה האתר הזה בשבינלנו!!!
   מה שנישאר לומר הוא רק תודה אחת ענקית גדולה גדולה
   ולברככם שתצליחו בכל ,ושהשם יחזיר לכם בכפל כפליים ושישמח אותכם כמו שאתם משמחים את כל עמ''י אמן
   באהבה גדולה ובהערכה עצומה המשיכו כך דודו
  • 61.
  • מאת: דן
   ראשית , תדעו לכם שאתם מקדשי שמיים ברבים , האתר הזה ממש מחייה מתים כפשוטו.
   האם תוכלו לעשות באתר היקר מפתח העיניינים שיהיה ניתן למצוא שאלה מסויימת לפי שמו של השואל, אני למשל רוצה ללקט את כל השאלות ששאלתי ולחפש את השאלות המופיעות תחת השם שלי דן.
   אודה לכם על תשובתכם.
  • 62.
  • מאת: ליאור טל
   רוב תודות על השו"ת המדהים הזה!! ישלם הקב"ה שכרכם ותבורכו מהשמים
   האים ניתן להסיף מסכנות ותשובות לחיים ע"פ שו"ת זה או שהצדיק עונה לפי שורש הנשמה?
  • 63.
  • מאת: אברהם שרעבי
   תודה רבה לאתר המחזק והנפלא,אני ממש חי מהתשובות האלו.
   האם אפשר להוסיף עוד תשובות כי הרבה זמן השו"ת לא התעדכן.
  • 64.
  • מאת: נחמן
   האם לא מוסיפים שות בחג? שלחתי שאילה כבר לפני כמה ימים ולא קיבלתי תשובה
  • 65.
  • מאת: יצחק
   כבר לפני החג ועדיין לא קיבלתי תשובה מה שפעמים קודמות קיבלתי תשובה תוך יום?
  • 66.
  • מאת: יובל
   האתר הזה מדהים!
  • 69.
  • מאת: רון יצחק
   אני צריכים עוד תשובות, נא לבקש מהצדיק שיכתוב עוד
  • 70.
  • למה לא מניחים עוד שו"ת
   מאת: טויבא
  • 71.
  • זה דבר נפלא השו"ת הזה
   מאת: יוחנן
  • 73.
  • זה מדהים שכל אחד יכול למצוא מקום שיענה לספקותיו ושאלותיו ישר כוח גדול לצדיק שמוצא זמן כל אחד ועונה ב
   מאת: מתפעלת
  • 76.
  • מאת: כינרת
   אני רוצה לומר תודה רבה מכל הלב למוהרא"ש הצדיק שעוזר לנו כל כך עם התשובות שלו והמכתבים היומיים שלו ובעזרתם הוא מרגיע ומחזק את כולנו!!! תודה רבה ה' ייתן לו הרבה בריאות ואריכות ימים אמן!!!!
  • 77.
  • מאת: לאתר שלום
   ביום שני שלחתי שאלה בשם שרה .א. ולא קיבלתי תשובה אפשר לבדוק לי את זה ולהחזיר תשובה?
  • 78.
  • מאת: מאי הודיה
   אתמול [יום רביעי כ"א כסליו] בלילה שלחתי שאלה לכ"ק אדמו"ר שליט"א לגבי הסרטת ריקודים של בנות והחשש שבנים יראו זאת... התשובה של הצדיק חשובה לי במיוחד אשמח אם תוכלו לזרז את הגעתה אל הצדיק ותשובתו ככל האפשר!
   המסיבה שלגביה כתוב בשאלה תהיה אי"ה במוצ"ש הקרוב לפיכך חשובה לי התשובה של הצדיק מאוד! תודה רבה.
  • 79.
  • מאת: מאי הודיה
   תודה רבה על שמיהרתם לפרסם את בקשתי אך היתי שמחה לדעת אם תוכלו לזרז את תשובתו של הצדיק
  • 80.
  • מאת: ליבי
   שלחתי שאלה כבר כמה פעמים למה לא עונים לי??????
  • 81.
  • מאת: אברהם
   מה קרה עם התוספתא יומית זהו עבירה גדולה שהפסיקו את זה
  • 82.
  • מאת: מאיר
   מה קרה עם התןספתא יומית
  • 84.
  • מאת: שי
   אשריכם ישראל על האתר הקדוש הזה להבדיל מכל הטומאה באתר זה נמצאת הקדושה תודה רבה לכם על האתר !!!
  • 85.
  • מאת: רז אריאל
   תודה רבה לכל צוות האתר על ההשקעה שלכם בנו ועל הקישור שלכם אותנו עם הצדיק ישר כוחכם תזכו לאורך ימים ושנים בבריאות רבה והרבה שמחה וה' ישלם לכם כפועליכם ותודה רבה לגדול דורנו הצדיק המוהרא"ש שיאריך ימים ושנים עם המון בריאות שמחה והצלחה בכל מעשי ידיו
  • 86.
  • מאת: מאיר
   בס"ד
   בשאלה מס' 1726 בכותרת חסרה המילה לחו"ל
   תזכו למצוות אשריכם !
  • 88.
  • מאת: חיים
   הסרט מפורים זה לא משנת תשס"ח אני מכיר הרבה אברכים ובחורים שעדיין לא חלמו להתקרב בתשס"ח תודה רבה
  • 89.
  • אין דברים כאלה
   מאת: שלומי
  • 91.
  • כל הכבוד
   מאת: אביאל
  • 92.
  • אן תגובות כאלה
   מאת: אביגיל
  • 93.
  • אן תגובות כאלה
   מאת: אביגיל
  • 95.
  • תלחץ על התמונה שם התשובה
   מאת: א
  • 96.
  • עבודה יפה
   מאת: יחיאל לודמיר
  • 98.
  • מאת: מרים
   מוהר"אש היה רוצה לענות לכולם מיד אך, עדיין יש למוהרא"ש מעל ומעבר לעשות, יש לו חיים משפחה. זה לא שמוהרא"ש יושב ומה שיש לו לעשות בחיים זה רק לענות תשובות,
   למרות שמוהרא"ש ממש עוזר לכל אחד כפי צורכו ממש במסירות נפש ולכן אחרי שראיתי את התגובות הלחוצות והמזרזות הייתי חייבת להגיב!
   יישר כוח למורנו כ"ק מוהרא"ש שליט"א ה' ייתן לו כוח וברכה בכל מעשה ידיו
   ותודה ענקית לכל צוות האתר שמשקיעים את כל נפשם ..מרגישים בזה!
  • 99.
  • יש צדק בדבריה
   מאת: י.צ.
  • 107.
  • מאת: יואל
   אולי יכולים בבקשה לשלוח השו"ת באימייל למנויים, או להעלות השו"ת בקובץ pdf, וכדו'? תודה
  • 108.
  • מאת: שמחה
   כל יום אני מחכה לחזור מהעבודה ולקרוא את התשובות שהצדיק מיבניאל עונה לכל שואל בכל תחום. לומדים משם את הלכה, מנהגים, מוסר. זה חיזוק גדול ליום חדש.
   תודה רבה על כל זה מוהראש הקדוש.
  • 110.
  • מדהים על כמה שאלות הצדיק עונה ומתייחס לכל שאלה ברצינות ובעמקות , ישר כוח!!
   מאת: חנה
  • 112.
  • מאת: פייגי
   תודה רבה למוהראש על הכל שהקב"ה ישלח רפואה שלימה לצדיק וישלח לו אריכות ימים
  • 126.
  • מאת: .
   ישנה בעיה בטעינת האתר , לא ניתן להפעילו ממכשיר סלולארי או ממחשבים ניידים ואייפדים רק ממחשב נייח.
  • 135.
  • דווקא אצלינו עובד מעולה
   מאת: גיל
  • 136.
  • מדהים
   מאת: ישראל
  • 137.
  • איזה שו''ת מחזק
   מאת: משה
  • 138.
  • מחיה מתים
   מאת: שלומי
  • 139.
  • אפילו חסידי גור מתחזקים
   מאת: מרדכי
  • 140.
  • כל תשובה בדיוק קולעת
   מאת: יעקב
  • 141.
  • תודה תודה תודה
   מאת: עם ישראל
  • 142.
  • אין על אתר ברסלב סיטי
   מאת: אליהו
  • 143.
  • אמחיה מחזק מאד מאד תודה מכל הלב
   מאת: יצחק אהרן משה דוד אלבוים
  • 150.
  • למערכת האתר אנא שלחו לי תגובה בקשר שלאלתי אם מוהרא''ש הקדוש יענה לי או לא
   מאת: שמעון אליהו
  • 151.
  • למערכת האתר אנא שלחו לי תגובה בקשר שלאלתי אם מוהרא''ש הקדוש יענה לי או לא
   מאת: שמעון אליהו
  • 152.
  • מאת: משה
   ברצוני לדעת כמה ימים [זמן] לוקח מאז ששולחים שאלה לצדיק ועד שרואים את זה באתר שלכם בתודה משה
  • 153.
  • מאת: מערכת האתר
   שלום רב.
   קיבלנו את שאלתך.
   כל השאלות שמגיעות לאתר נשלחות ללשכתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א.
   הצדיק עונה עליהן לפי ראות עיניו ולפי מיסת הפנאי.
   בהצלחה
  • 154.
  • אפילו חסידי סקווריא מתחזקים אבל בלי שיראו אותם ח''ו
   מאת: משה יהשוע
  • 156.
  • תודה רבה מחזק ומחיה
   מאת: יוסלה
  • 157.
  • אמחיה אגירוסע יישר כח אויף די שיינע תשובות
   מאת: יולי לוי
  • 158.
  • מאת: למערכת האתר דחוף
   ברצוני לדעת האם יש שאלות מסוימות שהצדיק שליט''א לא עונה עליהם.
  • 161.
  • מאת: מערכת האתר
   שלום רב.
   כל השאלות שמגיעות לאתר נשלחות ללשכתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א.
   הצדיק עונה עליהן לפי ראות עיניו ולפי מיסת הפנאי. בהצלחה.
  • 164.
  • איזה שו''ת תותח
   מאת: יצחק
  • 165.
  • אגירוסע יישר כח דתשובות איז זייער מחזק
   מאת: חיים מרדכי רוזנבוים
  • 166.
  • איזה דבר מטורף זה צדיק הדור עונה ישירות תשובות תודה
   מאת: יענקלה
  • 167.
  • מאת: שירן
   ב"ה שלום לכבוד המוהרו"ש, המכתב הזה הוא אינו מכתב שאלה אלא מכתב תודה,תודה לצדיק שמפנה זמן מכל טרדותיו ויושב להשיב לכל שאלותינו ולכל צרותינו- עם ישראל בסבלנות,כובד ראש ברצינות ובאריכות,הנתינה שלכם היא ללא תנאים,ללא רצון לקחת אלא רק לעזור ועל כך אני מודה מקרב לב,לפעמים צריך לעצור לרגע ולברך על הזכות שניתנה לנו להיות בקרבת הצדיק שהוא אחד ומיוחד באהבה שלו לעם ישראל,שבכל שאלה ובעיה ניתן לפנות אליו והוא משיב לנו במאור פנים,שהקדוש ברוך הוא ייתן לכם בריאות איתנה,וכמו שהצדיק שלנו עונה לכל בעיה ושאלה שהקדוש ברוך הוא יענה כל תפילותך ובקשותייך,שיהיה לכם נחת מכל יוצאי חלצייך ושבעזרת השם שנהנה מהזכות להיות קרובים לצדיק עוד שנים טובות וארוכות,תודה.
  • 168.
  • מאת: מימוני
   תודה לצוות האתר על התמונות הכתיבה והסדר שבאתר פשוט מדהים תודה רבה
  • 170.
  • מדהים
   מאת: פייגי מימוני
  • 171.
  • מאת: פייגי מימוני
   אין פשוט העריכה והכתיבה מדהימה ומחזקת ממש אין כמו מוהראש בעולם ה' יעריך לו חיים בריאים
  • 172.
  • מאת: א,ש, זילבר
   יחי אדונינו מורינו ןרבינן
  • 174.
  • השו''ת של הברסלבים מיבנאל עיר ברסלב
   מאת: עילום שם
  • 175.
  • ואו באוינה השו''ת הזה תותח תותח
   מאת: חייםםםםם
  • 176.
  • וואלה אחי אין על זה זה תותח
   מאת: מנחם
  • 177.
  • בתור ראש ממשלה אין על הדבר הזה הברסלובים הגדולים
   מאת: ביבי נתניהו
  • 178.
  • מה ראש הממשלה מסתכל באתר ואו
   מאת: אלי
  • 179.
  • תודה רבה לאדמו''ר שליט''א שמקדיש מזמנו היקר
   מאת: אלי ישי
  • 180.
  • משנכנס אדר מרבים בשו''ת ברסלב אשריכם
   מאת: אבי יא אדר א'
  • 181.
  • באמת זה מה שמחזיק אותי העולם הזה תודה
   מאת: כנרת
  • 182.
  • תודה למוהרא''ש מברסלב שמחזק אותנו ומעודד אותנו
   מאת: דודי
  • 183.
  • תודה כיצד אני מקבל את סדרת שו''ת ברסלב
   מאת: רפי
  • 184.
  • אפילו חסידי סאטמאר מתחזקים
   מאת: יענקלה
  • 185.
  • אפילו חסידי בעלזא נהנים
   מאת: ]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
  • 186.
  • אפילו חסידי ויזניץ מתחזקים
   מאת: /////////////////////
  • 187.
  • כולם עם השו''ת הזה הוא תותח אין עליו תודה תודה תודה
   מאת: יוססססס
  • 188.
  • אפילו ציונים מתחזקים
   מאת: ------------------------------
  • 189.
  • מאת: 00000000000000000000
   יכול להיות שמשהו סתם התלוצץ, לא?
  • 190.
  • מאת: אברהם
   איו בכול העולם דבר שכזה חוכמת אלוקים ברוך ה זכינו להיות מקורבים לרבינו דרך הצדיק מיבנאל שהוא נותן את האמת של רבינו בשלמות
  • 191.
  • ואו ואו ואו ואו תודה רבה זה מחזק נורא
   מאת: חיימקה
  • 194.
  • מאת: שמואל
   בקרוב יוצא לאור שו''ת ברסלב חלק א והפעם זה יהיה ספרים יותר קטנים והפעם ימכרו את הספרים אך ורק בברסלב סנטר ביבניאל רחוב הגורן 9 יבנאל על הכביש הראשי וגם זה יהיה בעזה''י במחיר שאסור לפרסם וע''י זה כל עם ישראל יכירו את השו''ת הנהדר הזה הנקרא שו''ת ברסלב חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.........
  • 195.
  • שו''ת ברסלב במחיר שאסור לפרסם בואינה זה מגניב
   מאת: שימי
  • 198.
  • ב' באייר תשע'ד תודה לצדיק מכל הלב
   מאת: יהושע
  • 199.
  • מאת: אנונימית
   אני רק מבקשת ומתחננת אליכם שקוראים את השו״ת של הרב בתחנונים מעומק הלב - אנא! מתחננת- אנא- אל תפסיקו להתפלל מעומק עומק עומק הלב וההוויה של עצמותיכם- על הרב המתוק שלנו הזה.. שכל כך אוהב אותנו...ושנים מוסר את נפשו על אהבת ישראל!!! אנא מכל אחד ואחת ובמיוחד תינוקות של בית רבן! אל תתמנו ראש בצלחת עכשיו תכוונו את ליבכם ותודעתכם לעתיק יומין- הוא בורא עולם נסתר מכל חי- ותלחשו באוזנו מעומק המהות שלכם - על רפואת הרב התחזקותו ושיוסיפו לו שנים טובות וארוכות שימשיך להנהיג את צאן השם ( אליעזר שלמה שיחיה בן מלכה) כי הרב צעיר ( מה זה היום 73 ?זה רק אמצע החיים!!!! כי תוחלת החיים עלתה ל 93 לפחות ולא לבקש רק עליו בשום פנים ואופן - אל תמיד להגיד בתוך עם ישראל! שיאריכו ימים כל זיקני ישראל!!! משהו כזה... ולפני התפילה לעשות תשובה קטנה לקבל לעתיד- אפשר לשים מטבע לצדקה! אני ממש מתחננת לפרסם את זה - כי אני אוהבת את הרב - וזה המינימום של המינימום שאפשר לבקש! ולרב אהובנו מחמד עיננו יש עוד הרבה ספרים ועבודה! יחד עם כלל זיקני ישראל לאריכות ימים שנים טובות הוספת ימים ושנים לכל היהודים והיהודיות מעל גיל 70 מתוך בריאות!!! וה׳ לא מואס תפילת רבים!!!!
  • 201.
  • מאת: מאת רחלי
   כל פעם שאני קוראת בשאלות ותשובות נכנסת בי שמחה עצומה זה מאוד מחזק אותי ומלמד אותי דברים נפלאים שהשם יתברך יחזק וישמח את הצדיק
  • 203.
  • מה קרה למה לא מתחדש כל יום השו''ת האם זה רק אצלי תודה אשמח לתשובה
   מאת: למערכת האתר שלום וברכה
  • 204.
  • מוהרא''ש הצדיק רבינו של הדור הזה תודה רבה לך
   מאת: רחל קורץ
  • 209.
  • על רבי שמעון נאמר טיהר את עיר טבריה ועל מוהרא''ש נאמר טיהר את עיר יבנאל
   מאת: נחמן
  • 210.
  • תודה לכ''ק אדמו''ר מוהרא''ש שליט''א מיבנאל
   מאת: אליעזר שלמה
  • 211.
  • תודה אנו מחכים כל יום שהשו''ת יתחדש א ש ר י כ ם
   מאת: שלומי
  • 212.
  • מאת: לגברת האנונימית
   מוהרא''ש הקדוש חי כל רגע ושני בנס שאי אפשר לתאר ולשער אז תתפללי לרפואתו ושיאריך ימים אמן במקום להיות כזאת דרמטית בלי קשר לכלום אקווה שתביני.
  • 215.
  • מאת: אנונימית
   תקשיב יש שתי אופציות 1. או שאתה לא יודע לקרוא 2. או שאתה קורא הפוך וזה כנראה מבלבל אותך והמבין יבין!!!!!!!!!!!!!!!
  • 216.
  • מאת: לתגובה מספר 215
   ואו פתאום את נשמעת לא כל כך רגישה מה קרה מעניין והמבין יבין.
  • 217.
  • אשרינו שזכינו להתוודע מצדיק הדור כ''ק מוהרא''ש שליט''א
   מאת: ישראל טרייסמן יא' סיון תשע
  • 218.
  • אין מילים בפינו אלא רק להודות למוהרא''ש הקדוש על השו''ת
   מאת: כלל ישראל
  • 219.
  • מאת: ניר גור
   אני מוכרח לומר לכם שהיום יד' בסיון זכיתי להכיר את האתר שלכם אחרי שאחד המפיצים שלכם חילק לי חוברת נפלאה בשם יש תקווה וזה נורא חיזק אותי תודה רבה אין מילים בפי להודות
  • 223.
  • מאת: נחמן נתן
   קודם כל תודה רבה לאתר ברסלב סיטי שהביא כמה מזמורי תהלים אנו מבקשים מהציבור הקדוש לומר את תהלים יום חמישי שביום הזה נחטפו הנערים יהי רצון מלפניך בורא עולם שתחזיר לנו את הנערים בריאים ושלמים גלעד בן בת גלים [שעאר] יעקב נפתלי בן רחל [פרנקל] אייל בן איריס [יפרח]
  • 224.
  • מאת: אורן
   תודה רבה לאתר הנפלא
  • 225.
  • וואלה באמת השו''ת הזה מענין
   מאת: רפי
  • 226.
  • שרעק זיך נישט דער אייבישטער איז מיט דיר
   מאת: יואל
  • 227.
  • וואלה זה פשוט שו''ת מטורף אשריכם
   מאת: גיא
  • 228.
  • צדיק הדור כ''ק מרן עט''ר מוהרא''ש שליט''א
   מאת: ירוחם
  • 229.
  • מאת: עם ישראל
   אין לי מילים להודות לאתר הקדוש והנפלא הזה כל יום יש שו''ת מחזק כל יום יש מכתב וכו' וכו' א ש ר י נ ו ש ז כ י נ ו
  • 230.
  • תודה רבה לכם
   מאת: סיסי
  • 231.
  • מאת: עדנה
   תודה רבה רבה לכבוד הרב הקדוש שהכל לשם מצווה עושה
   ורק דואג ליתומים ולכל עם ישראל, אשתדל לאמץ את מה שרשמת גם בעניין השמחה , נטילתידיים אני עושה קבוע וגם ברכת המזון, אבל אשתדל עם כל בעיות כספים, להיות צרק בשמחה , מצווה גדולה להיות בשמחה, תודה הכל מה' תודה לכבוד הרב
  • 232.
  • מאת: אברהם נחמן
   למה הפסיקו להוציא ספרי "שו"ת בחסידות ברסלב" צמאים לזה כמו למים ...
  • 233.
  • מאת: כנרת
   תודה על כל התשובות לשאלות. באמת שאתה עוזר לי מאוד!
  • 234.
  • מאת: איתן
   לא הפסיקו להוציא את הספרים,
   הגיעו כבר לחלק יז ואפשר לקנות את זה בברסלב סנטר יבנאל 046650050
  • 236.
  • זה החיים שלנו..פשותו כמשמעו.
   מאת: סאסיה
  • 237.
  • מאת: דקלה
   תודה על התשובה המדהימה שקיבלתי, כמה קדושה וחכמה, הוא עזר לי להסתכל על זה מזווית אחרת לגמרי ממה שחשבתי (וחשבתי על זה המון..) אני אסירת תודה!!! ה' יצליח דרככם תמיד להמשיך ולזכות את הרבים יישר כח!!
  • 238.
  • מאת: שמואל
   כאלה תשובות אני בטוח שדורנו קיבל מתנה גנוזה מששת ימי בראשית את צדקת הצדיק אמת מוהר''ש רק שהקדב''ה ישמור וינצור אותו והרבנית שיריכו ימים ושנים ויוליכו אותנו לקראת משיח צדקנו
  • 239.
  • ש ו '' ת ב ר ס ל ב א ש ר י כ ם
   מאת: שמעון
  • 394.
  • מאת: ברסלבית
   מה המשמעות של הסמל "האש שלי תוקד" ? ה' יברככם
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup