ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני רוצה להתחתן עם חברה שלי, אך לא יודע כיצד נתפרנס
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני רוצה להתחתן עם חברה שלי, אך לא יודע כיצד נתפרנס

שאלה:

מאת נתי:
לכבוד הצדיק היקר אני שולח לך ברכת רפואת שלמה ורק בריאות, ושתגיע ליבנאל בעזרת השם! יש לי חברה, שנינו חוזרים בתשובה ביחד. אני עובד בעבודה שהמשכורת שלה לא מספיקה להתחתן ולבנות בית קדוש עם חברה שלי. לפני חודש שללו לי לחודשיים את הרישיון ואני עצבני מזה. גם החברה שלי רבה איתי הרבה וזה שובר אותי. אני יודע שאסור לנו להתמהמה, אבל אני לא מוצא עבודה קלה שתביא מספיק פרנסה עבורנו. תייעץ לנו הרב בבקשה כיצד להתנהג.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר שלח כ"ד סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל נתי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאתה מתפלל על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

אתה צריך לדעת שאסור להסתובב ככה סתם עם חברה וכו', צריכים להתחתן ולבנות בית נאמן בישראל, ופרנסה נותן הקדוש ברוך הוא, כמאמרם ז"ל (תענית ח:) דכי יהיב רחמנא שובעא לחיי הוא דיהיב, כשהקדוש ברוך הוא נותן שובע היינו פרנסה, להחיים הוא נותן, שמשם נובע הפתגם "מאן דיהיב חיי יהיב מזונא" מי שנותן את החיים הוא נותן את הפרנסה.

ולכן תעשו כבר תכנון על יום חתונה, ולא לחכות, ואל תחכו כלל, העיקר תהיו שניכם שמחים ועליזים, והקדוש ברוך הוא יעזור לכם להתחתן מה שיותר מהר בקדושה ובטהרה, ותתברכו ממנו יתברך.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup