ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בעלי משתמש בסמים וטוען שלא כתוב בתורה שזה אסור
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בעלי משתמש בסמים וטוען שלא כתוב בתורה שזה אסור

שאלה:

מאת רבקה:
שלום לכבוד הרב. בעלי משתמש בסמים, הוא טוען שלא כתוב בשום מקום בתורה שאסור להשתמש בסמים. ניסיתי לדבר איתו, לשכנע אותו, אבל אני לא מצליחה לשנות אותו. והאמת, שמרוב הדיבורים שלו התחלתי גם אני להשתכנע שזה לא כל כך רע ואולי באמת זה לא אסור. רציתי לשמוע מה הרב אומר. תודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר שלח כ"ג סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל רבקה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה לדעת שרביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קי"ב) והמשכיל המבין יש לו להתפלל כל ימיו שיזכה פעם אחד כל ימי חייו לדבר דיבור אחד של אמת לפני השם כראוי, זאת אומרת "אמת" זה מילה כל כך עדינה, ולא כל מי שחושב שאוחז באמת הוא כבר אמת, כי אפילו אדם שנקי מחטאים ועוונות, וגדל מקטנות בין חרדים וכו', וקיבל חינוך חרדי וכו', עם כל זאת כשבא בתפלה אומר רביז"ל שראוי לו לבקש ולהתפלל כל ימיו שהלוואי שידבר דיבור אחד של אמת.

על אחת כמה וכמה באין ערך כלל, כשאדם חטא בכל מיני חטאים שבעולם, ולכלך את עצמו עם כל מיני זבל וזוהמה של ניאוף וכו' וכו', אכל טריפות ונבילות בשר החזיר והשפן וכו', חילל שבת את כל הל"ט מלאכות וכו', אכל חמץ בפסח וכו', אכל ביום הכיפורים וכו', ועכשיו הוא חזר בתשובה וכו', האם את לא חושבת שצריכים לבקש כל ימי חייו שלא יחזור לו בראש הזבל והלכלוך הטינוף והצואה וכו', שראה ועשה לפני שחזר בתשובה? לא כל אחד שמתלבש עם כיפה לבנה וכו', ועשה חלאקה שחתך את השערות הארוכות שהיה לו כמו שד, ועכשיו יש לו שתי פיאות ארוכים וכו', נקרא בעל תשובה.

הרמב"ם אומר (פרק ב' מהלכות תשובה הלכה ב') ומה היא התשובה הוא שיעזוב החוטא חטאו ויסירו ממחשבתו ויגמור בלבו שלא יעשהו עוד שנאמר (ישעיה נ"ה) "יעזוב רשע דרכו" וגו' וכן יתנחם על שעבר שנאמר (ירמיה ל"א) "כי אחרי שובי נחמתי" ויעיד עליו יודע תעלומות שלא ישוב לזה החטא לעולם שנאמר (הושע י"ד) "ולא נאמר עוד אלהינו למעשה ידינו" וגו', וצריך להתודות בשפתיו ולומר עניינות אלו שגמר בלבו; וכך נעשים בעלי תשובה באמת, ועם כל זאת צריכים לפחד כל יום וכל שעה וכל רגע כל ימי חייו שלא יחזור לסורו וכו'.

אחר הקדמה כזו לא בחינם שאת שואלת שאלה טיפשית כזו איפה כתוב שאסור לקחת סמים? ואני ישאל אותך איפה כתוב שאסור לאכול רעל? הרי כשאדם אוכל רעל בוודאי ימות בלי שום ספק, כמו כן מי שלוקח סמים, הוא שורף את תאי המוח וכבר לא יכול לחשוב ישר וכו', ואין לו לא גשמיות כי אינו מסוגל ללכת ישר, ומסתובב כמו שיכור וכו', ואינו יכול לעבוד וכו', אינו יודע מעצמו כלום, כי הוא מסומם לגמרי וכו', כמו אחד ששותה לשיכרה, אלכוהוליסט וכו'. ומכל שכן שאין לו בכלל שום רוחניות וכו', כי הרגע שלוקחים סם, הוא לא מתפקד כאחד האדם לא בגשמי ולא ברוחני, וזה מציאות המרה.

ולכן איך את שואלת אותי שאלה טיפשית כזאת, איפה כתוב שאסור לקחת סמים וכו', השאלה הזו באה לך מפני שבאמת עדיין לא חזרתם בתשובה, ועדיין העבר המר מקשקש בכם וכו'.

אוי ואבוי רואים היום אנשים שנקראים בעלי תשובה וכו', והם כבר גם רבנים משפיעים וכו', ועדיין לוקחים סמים וכו', האם התופעה הזו לא מצחיקה? זה כמו שאחד טובל לטהרה והשרץ בידו וכו'.

ולכן צריכים הרבה לבקש את הקדוש ברוך הוא שיזכה למח נקי לגמרי, וכל יום ויום צריכים לשמור על עצמו שלא יפול חזרה בהלכלוך והזבל שעשה עד עכשיו וכו', כי חזרה בתשובה הוא צריך לנתק מעצמו את כל העבר הרע שלו לגמרי, עד שהקדוש ברוך הוא יעיד עליו שלא ישוב לזה החטא לעולם (משלי כ' ט') "מי יאמר זכיתי לבי טהרתי מחטאתי", מי יכול להתפאר שהוא כבר מחזיק בזה? הלוואי שנזכה כל ימי חיינו לעשות תשובה שלימה, ולבקש ולהתחנן ממנו יתברך שלא ידחה אותנו ממנו, ונזכה לראות במו עינינו בגילוי שכינה איך שמלא כל הארץ כבודו, ונשתעשע בשעשוע דמלכא עילאה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup