ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - רבנו ז"ל אמר לא לאכול בצל חי. באיזה אופן כן מותר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
רבנו ז"ל אמר לא לאכול בצל חי. באיזה אופן כן מותר?

שאלה:

מאת ריקי:
רבנו אמר לא לאכול בצל. האם יש אופן מסויים שאפשר לאכול בצל? האם בצל ירוק גם נחשב?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר שלח כ' סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל ריקי תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

מובא (שיחות הר"ן סימן רס"ה) שרביז"ל הזהיר מאד לבלי לאכול בצלים חיים כלל, אפילו עם שמן או שומן, ואפילו על ידי תערובות כגון על ידי ביצים וכיוצא, ואפילו בשבת, והלעיג על האומרים שבשבת מצוה לאכול דבר המזיק שהם בצלים חיים, ואמר שהם מזיקים מאד לכמה דברים, וחשב אז כמה עניני חולאת ומכאובים וחלישות שגורמים וכו', והכלל שהחמיר מאד והזהיר מאד לבלי לאוכלם חיים כלל, אפילו על ידי תערובות ואפילו בשבת. רק מבושלים מותר לאכול. ובתחילה שאלנו אותו על זה, מחמת ששמענו בשם הבעל שם טוב הקדוש זי"ע שהזהיר מאד לבלי לאכול בצלים חיים, ואמר שבוודאי כן הוא והתחיל לחשוב לכמה דברים הם מזיקים וכו'.

הרי שלך לפניך שרביז"ל הקפיד מאד מאד לא לאכול בצלים חיים רק כשהם מבושלים וכו'.

ושמעתי מאנשי שלומינו שזה שייך רק לבצלים הגדולים ולפני שמשתמשים בהם מטגנים את זה באש וכו', ואז יכולים לאכול את זה, אבל בצלים ירוקים כן יכולים לאכול.

הקדוש ברוך הוא יעזור לנו שנזכה לציית את רביז"ל, על כל מה שהוא ביקש מאתנו, כי אין לנו אלא דברי בן שמחה הנכלל במקור השמחה, והעוסק לקשרינו לשורש השמחה.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup