ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם יש מציאות שאדם יכול לפספס את זיווגו?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם יש מציאות שאדם יכול לפספס את זיווגו?

שאלה:

מאת אורטל:
לכבוד הרב שליט"א שלום וברכה. האם יש מציאות שאפשר לפספס את הזיווג בחיים? כי אני כבר מתקרבת לגיל שלושים ויצאתי להמון שידוכים, מעל חמישים פגישות. ואם כן אז איך אפשר לתקן? בתודה מראש! ואני מאחלת לכבוד הרב רפואה שלמה ובריאות איתנה עד מאה ועשרים בעזרת ה'.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בהעלותך ט"ז סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל אורטל תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן על האיחולים לבריאות.

חכמינו הקדושים אמרו (סוטה ב.) אמר רב יהודה אמר רב ארבעים יום קודם יצירת הולד בת קול יוצאת ואומרת בת פלוני לפלוני; נמצא שלכל בת ולכל בן יש את הזוג שלו, עם כל זאת כתוב בתיקוני זוהר (תיקון י"ד) שעל ידי שאדם חוטא רחמנא לישזבן יכול לאבד את הזיווג שלו, ועם כל זאת אם חוזר בתשובה חוזרים ונותנים לו את הזוג שלו, אך לפעמים הוא או היא צריך לקחת גרוש או גרושה וכו', זה הכל כפי מעשי האדם וכו', אבל אין דבר כזה שפספסו את הזיווג בחיים וכו', צריכים רק לזכור מה שאמרו חכמינו הקדושים (יבמות סג.) נחית דרגא נסיב איתתא, צריכים לרדת מדריגה ואז מוצאים את הזיווג.

כי בדרך כלל בחור או בחורה הם גאוותנים וכו', ולא מתאים להם לקחת את זאת או את זה וכו', אני הכי חכם והכי יפה וכו', יקח את זו? או אני הכי חכמה והכי יפה והכי מושכלת וכו', יקח את זה? והם מסתובבים ומחפשים את הזוג שלהם כפי הדמיון שנכנס בכל אחד ואחת כאילו מי יודע מה הוא, והם מחוייבים שיבואו להם זוג משהו שעדיין לא נברא וכו', ועל ידי זה מחפשים וכו', ומסתובבים ויוצאים לפגישות פן ואולי אמצא את בחיר לבבי שיבוא אלי על סוס לבן עם שקים מלאין כסף וכו', ובשביל זה הבחור או הבחורה מחכים עד שיוולד זוג כזה, ובין כך הם לא קולטים שהזמן לא מחכה, כמאמר החכם "היזהר מן הזמן כי הוא אויב רע מאד", עד שתופסים את עצמם רואים שאנחנו כבר בגיל שלושים, מה עושים עכשיו? על זה באים חכמינו הקדושים ונותנים לנו עצה
(יבמות סג.) נחית דרגא נסיב איתתא, תרדו מדריגה ואל תחזיקו מעצמכם כל כך בגדול וכו', ואז תמצאו בקלות זוג מה שיתאים לכם.

הקדוש ברוך הוא יעזור לך שתזכי למצוא את בן זוגך, והראשון שיבוא אליך מעכשיו ויציע לך חתונה, זהו בן זוגך, תשתדלי לומר לו כן, ותתחתנו לשם שמים, ותראו שאתם זוג הכי מתאים.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup