ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - עד כמה צריך לשמוע להורים בקשר לשידוך?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
עד כמה צריך לשמוע להורים בקשר לשידוך?

שאלה:

מאת רפאל:
באחת התשובות האחרונות עניתם למישהו לגבי אם להתחתן עם מישהי או לא, שזה תלוי ברצון בני הזוג וכן "אם ההורים לא מתנגדים". האם זה אומר שאם ההורים אינם מסכימים לשידוך יש מקום לשמוע להם? האם אין עניין שלא לשמוע להורים כלל בעניין שידוך וכו'? כי זה עלול להיות מניעה? מה הגבולות בזה? תודה לכבודכם.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר נשא י' סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל רפאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אם יש משיכה בין הבחורה להבחור, ואין שום מניעה, צריכים תיכף ומיד לגמור את השידוך ולהתחתן מה שיותר מהר.

עם כל זאת כדאי תמיד שההורים יראו, ובפרט האמא, כי מה שאשה רואה הבן לא רואה וכו', עם כל זאת אם אין שום חסרונות והכל בסדר, יכולים לגמור את השידוך ולא לשאול שאלות, כי בחור כיוון שמגיע לגיל שבע עשרה (שמונה עשרה לחופה, הכוונה איך שנעשה שבע עשרה הוא כבר נכנס כל יום בגיל שמונה עשרה, והוא מחוייב להתחתן).

ולכן לא צריכים להסתכל על שום מונע ומעכב כלל, יהיה מי שיהיה ויהיה מה שיהיה, כי זה מצווה שתלוי בו, ולא צריך להתחשב עם אף אחד, ובפרט היום שההפקירות והפריצות כל כך גדולה וכו', אזי צריכים תיכף ומיד להתחתן ולא להסתכל על שום מונע ומעכב כלל, וכך מובא בשולחן ערוך (יורה דעה סימן ר"מ סעיף כ"ה) אם האב מוחה בבן שישא איזו אשה שיחפוץ בה, הבן אין צריך לשמוע אל האב.

הקדוש ברוך הוא יעזור לך למצוא את בת זוגך, ושיהיה שלום בהמשפחה, ולא תצטרכו לריב, ויהיה רק ששון ושמחה בתוך הבית, העיקר רק להתפלל להקדוש ברוך הוא, כי מה שתפלה פועלת שום דבר בעולם לא יכול לפעול.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup