ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - יש לי הרבה ספיקות לגבי השידוך שלי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
יש לי הרבה ספיקות לגבי השידוך שלי

שאלה:

מאת נירית:
אני מעוניינת לשאול את הרב לגבי מישהו שיצאתי איתו שלושה חודשים. כל הזמן התלבטתי אם לסגור את העניין ולהתחתן או להיפרד, כי כנראה זה לא הזיווג שלי. מה שהפריע לי בקשר איתו זה שמבחינה דתית אנחנו לא ממש אותו דבר. הוא חוזר בתשובה ואני דתית לאומית חזקה. והרגשתי שמבחינה דתית, בקשר איתו, אני לא מתחזקת מבחינה רוחנית, אלא להפך, כי הוא רצה שאני אהיה כמוהו, ואני לא. ולמרות שתמיד אני בשאיפה לעלות ברוחניות, אבל בקצב שלי. דבר נוסף שהפריע לי זה שיש לו חוב של הרבה מאוד כסף והוא עדיין מחזיר את החוב. כך שמבחינה כלכלית מצידו אין לנו גב כלכלי, וגם לי אין יותר מדי, ואני רוצה עוד ללמוד מקצוע בזמן הקרוב. ולא ידעתי איך יסתדר הכל ביחד. בנוסף, המשפחה שלו חילונית, ואני רציתי משפחה דתית. אני חוששת שכל הזמן שהייתי איתו זה בא ממקום של רגש, ולא בטוח שזה בא ממקום של שכל. בסופו של דבר, הבחור החליט שהוא כבר לא מסוגל יותר או שאנחנו מתחתנים או שנפרדים, והוא החליט שנפרדים. אני לא שלמה עם זה, אני לא שלמה להתחתן איתו ואני לא שלמה להפרד ממנו. אני רוצה לשמוע את דעת הרב ולפעול לפיה. אשמח לתשובה בהקדם, שלא יהיה מאוחר מדי. תודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר אמור י"ד אייר (פסח שני) ה'תשע"ב

שלום רב אל נירית תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה לדעת ששידוך צריך שיהיה לשניהם משיכה אמיתית, לא רגש וכו', אלא שכל קר וכו'. והיות שיש לך הרבה ספיקות וכו', אז לדעתי לא כדאי להכנס בדבר עם רגל שמאלי וכו'.

חזקי ואמצי מאד להיות בשמחה עצומה, והעיקר תבקשי הרבה ממנו יתברך שיזמין לך את בן זוגך השייך אליך לפי שורש נשמתך, ותתחתנו בשמחה ותגורו ביחד בהבנה הדדית, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות תמיד.

תמיד תזכרי שדבר שהולך בלחץ ובחפזון, יוצא מזה אחר כך כשלון.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup