ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - יש עניין לקחת את בני לאומן לפני גיל שבע?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
יש עניין לקחת את בני לאומן לפני גיל שבע?

שאלה:

מאת דגנית:
שמעתי שכדאי לקחת את הבן שלי לאומן כדי שיזכה להיות צדיק ושלא יפגום חס וחלילה. האם זה נכון? וכשבאים לאומן מה צריכים לעשות שם?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר צו ו' ניסן ה'תשע"ב

שלום רב אל דגנית תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (חיי מוהר"ן סימן תקי"ז) אני בטוח בהשם יתברך שכל תינוק שיבא לפני קודם שיגיע לבן שבע שנים, בוודאי יהיה נקי מן החטא עד יום חתונתו.

ולכן אשרי האדם שמביא את בנו קודם גיל שבע אל ציון רביז"ל, ואם יכול לומר עמו לאט לאט את העשרה מזמורי תהלים הנקראים "תיקון הכללי" אין למעלה מזה, וזה מועיל על כל מיני פגם הברית, ודבר זה ברור כשמש למי שמאמין בזה בתמימות ופשיטות גמור, ידוע שרביז"ל אמר "אני רוצה להשאר ביניכם" וכן אמר "מה לכם לדאוג כשאני הולך לפניכם".

ולכן כל זה שייך גם עכשיו, כי רביז"ל נמצא עמנו, ובפרט מי שמתחזק באמונת חכמים ובא אל ציונו הקדוש בעיר אומן עם בנו קודם גיל שבע יינצל מכל רע, כמובן שצריכים לשפוך הרבה דמעות כמים שם, ולבקש ולהתחנן שהילד יהיה שמור מעבירות וכו' וכו', כי העיקר הוא תפלה, ותפילת האבות על בנים זה מאד מאד נשמע ונתקבל בשמים, ובפרט כשבאים אל קברי צדיקים, כמו שאמר רביז"ל (ספר המדות אות צדיק סימן קע"ג) על ידי השתטחות על קברי הצדיקים הקדוש ברוך הוא עושה לו טובות אף על פי שאינו ראוי לכך.

וכמובן מה טוב ומה נעים באם מרגילים את הילד שגם הוא יתפלל שם ויבקש על נפשו שהקדוש ברוך הוא ישמור אותו מחטאים, שלא יעזוב אותו יתברך לעולם, ותפלה של תינוק שאין בו חטא מאד מתקבלת בשמים, וכך אמרו חכמינו הקדושים (ילקוט תהלים רמז תתס"ג) אינו דומה הבל שיש בו חטא להבל שאין בו חטא.

ולכן תהיי פיקחית, תקחי את הבן שלך אל ציון רביז"ל, ואל תעשי שום חשבונות, אלא תזרקי את השכל והחכמה שלך, ותקיימי בתמימות ופשיטות מה שמבקשים ממך, ותבכי שם הרבה על הצלחת הבן, שיהיה נקי מן החטא, וכן תבקשי מהבן שגם הוא יבקש על עצמו, אזי נכון יהיה לבך בטוח שהילד יהיה נקי מן החטא, כי אם רביז"ל מבטיח משהו אז אין להרהר אחר דבריו, ואין לומר פשטים בדבריו, אלא לקיימם בתמימות ופשיטות גמור.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך חג כשר ושמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup