ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני מבולבלת לגבי המשך דרכי. מה הקב"ה רוצה ממני?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני מבולבלת לגבי המשך דרכי. מה הקב"ה רוצה ממני?

שאלה:

מאת רות:
שלום רב אל מוהרא"ש הקדוש. כרגע אני בשנה הראשונה לשירות לאומי והגיע הזמן להתחיל לחשוב על תכנית לשנה הבאה ובכלל. במה ראוי וכדאי לבחור? האם לחפש מקום שירות לאומי לשנה ב' או אולי להשאר במקום הנוכחי? או שמא לבדוק לימודים או עבודה? אני מאוד רוצה לעשות רצון ה' ולמצוא את הנקודה שלי בעולם ואת הדרך לחיות באמת. איך אדע להבחין בין טוב ורע? ואיך ארגיש מה הקב"ה מצפה ממני? תודה מראש באהבה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר תרומה כ"ח שבט ה'תשע"ב

שלום רב אל רות תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

הכי טוב להתחתן, כי ידוע שרביז"ל רצה מאד שהדבר הראשון רווק או רווקה שיתחתנו ויבנו בית נאמן בישראל, ולכן את צריכה ללכת על הכיוון הזה.

הרצון של הקדוש ברוך הוא הוא להיות תמיד בשמחה עצומה, כי אין עוד דבר יותר חשוב כמו שמחה, ובפרט שמחת המצוות שאמר רביז"ל (ספר המדות אות שמחה סימן א') כשאדם עושה מצוה בשמחה, בידוע שלבו שלם עם אלקיו, וככל שזוכים להגיע לשמחה, כך זוכים לישוב הדעת, היינו לדעת איך לעשות רצונו יתברך, ואיך להבחין בין טוב לרע, כי כך אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן י') מה שבני אדם רחוקים מהקדוש ברוך הוא, מפני שאין להם ישוב הדעת, ולמה אין להם ישוב הדעת, מפני שהם לא שמחים, נמצא שעל ידי שמחה זוכים לידי ישוב הדעת, וזוכים לעשות את רצונו יתברך.

רביז"ל אומר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ל"ד) שלכל אחד יש בו נקודה מה שאין בחבירו, היינו לכל אחד יש את הנקודה שלו, ואם מרגילים את עצמם במידת השמחה להיות שמחים עם עצמם ולא מתבלבלים מאחרים, אזי מגיעים בקלות אל הנקודה של עצמו, ועל כולם צריכים להרגיל את עצמו לדבר אל הקדוש ברוך הוא בשפת האם שלו בתמימות ופשיטות גמור בלי שום חכמות כלל, כי השיחה בינו לבין קונו מקשרת את הנשמה שלו אליו יתברך.

ולכן תשתדלי רק להיות בשמחה ולהרבות בשיחה בינך לבין קונך, והקדוש ברוך הוא יוליך אותך על דרך האמת.

 הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup