ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אשתי בחודש השני להיריון. על אילו דברים צריכים להקפיד בתקופה הזו?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אשתי בחודש השני להיריון. על אילו דברים צריכים להקפיד בתקופה הזו?

שאלה:

מאת שמוליק:
לכבוד הצדיק שלום.
אשתי נכנסה להיריון וכעת היא בתחילת החודש השני. על אילו דברים צריכים להקפיד בתקופה הזאת? בהזדמנות הזאת רצינו לבקש ברכה שאשתי תעבור את ההיריון בקלות ושתהיה לה לידה קלה, תודה רבה.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא ה' שבט ה'תשע"ה

שלום וברכה אל שמוליק נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לעשות כל מיני פעולות שבעולם לשמח את אשתך ולעזור לה במה שאתה רק יכול, כי אשה בעת ההיריון היא בלחץ אדיר וכו' ובפחדים גדולים וכו', וזה טבעי, ולכן הבעל צריך לחזק ולעודד ולשמח את האישה, ולא להוציא את העצבים שלו עליה וכו' וכו'.

העיקר תגיד לאשתך שלא תפחד כלל, ושהיא תעבור את ימי ההיריון בקלות, וכן תלד בקלות, רק שתהיה רגילה לומר בכל יום שמות הצדיקים שמאוד מסוגלים ללידה קלה, ורביז"ל אמר (ספר המדות אות צדיק חלק ב' סימן כ') על ידי הזכרת שמות הצדיקים יכולין להביא שינוי במעשה בראשית כלומר לשנות הטבע; ולכן טוב שתאמר בכל פעם את כל השמות של הצדיקים שהיא יודעת בעל פה כגון אברהם, יצחק, יעקב, משה, אהרן, יוסף, דוד, שלמה, רבי שמעון בר יוחאי, רבי יצחק לוריא אשכנזי, רבי ישראל בעל שם טוב, רבי נחמן בן פייגא מברסלב, רבי נתן מברסלב וכו' וכו', ועוד כל מיני שמות של צדיקים שהיא זוכרת, שתהיה רגילה לומר את זה מדי פעם, ואחר כך תאמר את התפילה הזאת, ותראה שתלד בקלות:

יהי רצון מלפניך אבי שבשמים, שבזכות הזכרת שמות הצדיקים שהזכרתי לפניך, בזכות צדקתם ותורתם ומסירות נפשם שהייתה להם בשבילך, שתעזור לי להוליד בקלות ולד בריא בחושיו ובאיבריו, ואזכה לעבור את ההיריון בקלות, ותסיר ממני כל מיני עין הרע שלא יפגע בי משום אדם בזה העולם, ואזכה להוליד בנים ובנות חיים וקיימים שיעשו את רצונך, ואזכה להיות בריאה כל ימי חיי, ולעשות נחת רוח לפניך, יהיו לרצון אמרי פי והגיון לבי לפניך יהוה צורי וגואלי, אמן כן יהי רצון.

הקדוש ברוך הוא יעזור שתבשרו לי תמיד בשורות משמחות.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup