ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - עברתי דירה ולקחתי איתי את מזוזות הבית. האם נהגתי כשורה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
עברתי דירה ולקחתי איתי את מזוזות הבית. האם נהגתי כשורה?

שאלה:

מאת אושרי:
שלום רב לכבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א!
אפתח בברכת רפואה שלימה לך ולרבנית שתזכו לאריכות ימים מתוך בריאות איתנה ושמחה בזכות רבינו הקדוש!
קראתי שכתבתם בקונטרס "מזוזות ביתך" שכאשר אדם עובר דירה שלא ייקח איתו את המזוזות לבית החדש. לפני כמה שנים רכשתי מזוזות מהודרות ולא מזמן בדקתי אותם בהוראתך, ועכשיו כשמכרתי את הבית וקניתי בית חדש הרוכש הודיע לי שהוא הזמין מזוזות חדשות מסופר סת"ם והוא לא מתכוון להשתמש בשלי (כמובן שהייתי משאיר לו אותם אם לא היה מזמין). לקחתי אותן והעברתי אותן לבית החדש שה' יתברך ברחמיו זיכה אותי לקנות. האם עשיתי נכון שהעברתי אותן איתי או שאני צריך לרכוש חדשות? אשמח לקבל תשובה, וכל מה שהרב יגיד אקיים בשמחה בעזרת ה'!

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא ה' שבט ה'תשע"ה

שלום וברכה אל אושרי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

זה מדינא דגמרא כשאדם יוצא מהבית שלא יוריד את המזוזות, אלא אם יודע בוודאי שגוי יכנס בדירה וכו' ואזי הוא יזרוק את המזוזות וכו', אבל במצב שלך שזה שקנה את הבית הוא הביא את המזוזות שלו והוא אמר בפירוש שלא ישתמש במזוזות שלך, לכן אין לך מה לדאוג, והקדוש ברוך הוא יתן לכם ברכה והצלחה בכל מעשה ידיכם, וזכות המזוזה תגן עליכם תמיד.

וכך מובא בזוהר (ואתחנן רס"ה:) כד בר נש אתקין מזוזה לפתחא דביתא, והאי שמא קדישא רשים באתווי, האי בר נש אתעטר בעטרוי דמאריה, ולא קרבין לפתחא דביתיה זינין בישין, ולא משתכחי תמן [כשאדם מתקן מזוזה לפתח ביתו, השם הקדוש של הקדוש ברוך הוא רשום באותיות המזוזה, האדם הזה שקבע את המזוזה מתעטר בכתר המלך, ולא מתקרבים ולא נמצאים אצל פתח ביתו שום משחית ומחבל].

הקדוש ברוך הוא יכניס שמחה בתוך הבית שלכם, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות תמיד.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup