ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני סובלת מגמגום קשה שמפריע לי להשתלב בחברה. האם יש עצה עבורי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני סובלת מגמגום קשה שמפריע לי להשתלב בחברה. האם יש עצה עבורי?

שאלה:

מאת ויקי:
כבוד הרב, אני סובלת מגמגום ברמה קשה מאוד - קשה לי לסיים משפט ואני נתקעת באמצע ולא מצליחה לדבר בשתף. זה עוצר אותי בחיים ואני לא מוצאת עבודה כי אף אחד לא רוצה להעסיק אדם עם מגבלה כמו שלי. אני בקושי מתקשרת עם אנשים מרוב בושה ופחד שאגמגם, ורוב הזמן אני שותקת כי אנשים לועגים לי.
ניסיתי כל טיפול אפשרי אך כלום לא עזר... עייפתי מלבכות והתייאשתי כי זה מאוד מדכא. בבקשה כבוד הרב תעזור לי, תברך אותי ותייעץ לי מה עושים.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא ה' שבט ה'תשע"ה

שלום רב אל ויקי תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני מאוד מאוד מבין ומרגיש את הצער הקשה שעובר עליך וכו', עם כל זאת עליי לומר לך שאת צריכה להתחזק ביתר שאת וביתר עוז, ולא להישבר משום דבר.

הדבר הראשון את צריכה להתחזק עם ביטחון עצמי, ולא להתבלבל משום בריה שבעולם, יהיה איך שיהיה ויהיה מה שיהיה, את צריכה להסתכל רק עליך ולבנות את עצמך ולעזור לעצמך.

הדבר השני והוא העיקרי - שתרגילי את עצמך לדבר אל הקדוש ברוך הוא בשפת האם שלך לאט לאט, ולבקש ממנו יתברך שישלח לך רפואה שלימה שתוכלי להתרפאות מהגמגום, ואי אפשר להסביר מה זה לדבר אל הקדוש ברוך הוא. את צריכה לדעת שהוא יתברך נמצא ואין בלעדיו נמצא, וכל דיבור ודיבור שמדברים אל הקדוש ברוך הוא נשמע ונתקבל בשמים, ורביז"ל בא לעולם לגלות את עניין התפילה, ואמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ב') שזו תהיה החרב שבה משיח יכבוש את העולם. את נמצאת לבד בחדר ואף אחד לא נמצא שם, ולכן אין לך מה להתבייש, תדברי אל הקדוש ברוך הוא בשפת האם שלך בתמימות ובפשיטות גמורה לאט לאט, ואם תהיי רגילה בדבר זה, אזי במשך הזמן אני בטוח שתצאי מזה, כי כשאת מדברת עם הקדוש ברוך הוא שמה אף אחד לא נמצא, ואת יכולה לדבר לאט, וזה יוציא אותך מהגמגום בלי שום ספק כלל.

את צריכה להתחזק בכל מיני עצות שבעולם ולהיות רק בשמחה, ולשמוע קלטות של שמחה, והקדוש ברוך הוא יעזור לך שתהיה לך רפואה שלימה רפואת הנפש ורפואת הגוף, ואם תצייתי אותי בכל זה תראי נסים ונפלאות שיעשה עמך הקדוש ברוך הוא.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup