ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

שאלה:

מאת יהודה:
שלום רב לצדיק.
יש ליד ביתנו בית כנסת "היכל הקודש" בו מתפללים בנוסח עדות המזרח, ואני מאוד נהנה להתפלל שם, בעיקר בגלל הדרשות והשמחה. הבעיה היא שאנחנו משפחה ליטאית, ובני לומד בחיידר ליטאי. האם כדאי להמשיך להתפלל בבית הכנסת הזה או שלא כדאי לבלבל את המשפחה בנוסח ספרדי שונה מהמשפחה והחברה שלנו? תודה רבה על הכל.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא ה' שבט ה'תשע"ה

שלום וברכה אל יהודה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

היום כל אחד מתפלל מתוך הסידור וכו', ולכן לא שייך שהנוסח יבלבל את הזולת וכו', ועל כן אתה יכול להמשיך להתפלל שמה ולא להתבלבל משום דבר, כי פעם היה שליח ציבור מוציא את הרבים ידי חובתן, ואז הייתה בעיה, כי כל אחד צריך להתפלל כפי הנוסח שלו, ורביז"ל הקפיד מאוד מאוד לא לשנות נוסחאות אלא שכל אחד ימשיך בנוסח שקיבל מאבותיו ומאבות אבותיו וכו'.

ואשרי בית הכנסת כזו שיכולים להתפלל שמה מכל העדות, וזה לא מפריע אחד לשני, ובזה גורמים נחת רוח גדול בשמים שיהודים מתאחדים יחד, אשריהם ואשרי חלקם.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup