ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כיצד עליי לחנך את בתי בעניין ארבעת הצומות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כיצד עליי לחנך את בתי בעניין ארבעת הצומות?

שאלה:

מאת ליאת:
שלום רב.
ברצוני לשאול כיצד לנהוג עם בתי בעניין ארבעת הצומות: אני לא צמה אותם, והדרכתי גם את בתי שהשנה הפכה לבת-מצווה לנהוג כמוני. העניין הוא שביום של הצומות מתקיימים לימודים כרגיל בבית הספר שלה, ונוצר מצב שחלק מהבנות צמות וחלק לא. האם מותר לה לאכול ליד הבנות שצמות? ומה עליה לומר למורה שאומרת לכולן שהן חייבות לצום?
הערה: כמובן שלא מדובר על יום הכיפורים וט' באב שאז גם הנשים מחויבות לצום, וכך אנו עושות.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא ה' שבט ה'תשע"ה

שלום רב אל ליאת תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

אישה לא צריכה להתענות בשום פנים ואופן שום תענית מהד' צומות, וזו חומרה של שטות וכו', רק לצום ביום כיפור שזה בכרת, וכן בתשעה באב, אבל מלבד זאת לא צריכה אישה לצום כלל, וכך הנהיגו הרבה צדיקים כי הנשים הן מאוד מאוד חלשות, והן פטורות מלצום, ולכן אני לא יודע מי הדריך אותך בזה?

יעזור הקדוש ברוך הוא שתבשרי לי תמיד בשורות משמחות.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup