ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מאז שאבי נפטר אין לי שמחה ואני מרגישה ריקנות. איך משתחררים מזה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מאז שאבי נפטר אין לי שמחה ואני מרגישה ריקנות. איך משתחררים מזה?

שאלה:

מאת מיטל:
שלום לכבוד קדושת הצדיק מוהרא"ש שליט"א. אני מאחלת ומברכת את כבוד הרב לרפואה שלימה, לבריאות איתנה ולאריכות ימים ושנים.
אבי ז"ל נפטר לפני קרוב לארבע שנים, ומאז פטירתו אני מרגישה ריקנות גדולה בחיי כי הייתי מאוד קשורה אליו. אני בחורה ששומרת תורה ומצוות, ומאוד קשה לי להיות בשמחה. אני מרגישה ככה כבר קרוב לארבע שנים ולא מצליחה שלא לבכות לעיתים קרובות. הלכתי לקבר של אבא ז"ל לבקש שחרור, הלכתי לקברות צדיקים ולכותל וביקשתי מהקדוש ברוך הוא שיעזור לי להשתחרר, ועדיין אני לא מצליחה.
דבר שני, אני מאוד מודאגת מכיוון שאני כבר בת שלושים, ועדיין אני רווקה ולא מצאתי זיווג מתאים למרות שאני כן משתדלת להתפשר במה שאפשר. מה כבוד הרב מציע לי לעשות? אשמח לקבל את עצתו של כבוד הרב, תודה רבה.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא ה' שבט ה'תשע"ה

שלום רב אל מיטל תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה לדעת שזה דרך כל אדם וכו', והכאב והצער שלך מובנים מאוד וכו' מאחר שהיית כל כך קשורה לאבא שנפטר לחיי עולם וכו'. את צריכה רק להתחזק ולהתנחם, ותעשי משהו לזכות נשמתו וכו', והעיקר אל תהיי בררנית, אלא תראי להתחתן תיכף ומיד, ובזה תגרמי נחת גדולה לאבא וכו', כי ההורים שנמצאים כבר בגן עדן מאוד מאוד שמחים בשמחת ילדיהם, ומאוד מאוד מצטערים בצער ילדיהם, ולכן אל תהיי בררנית ותגרמי נחת גדול לאבא, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup