ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני רוצה לארגן יום הפצה עולמי לרפואת הרבנית. מה דעתכם בעניין?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני רוצה לארגן יום הפצה עולמי לרפואת הרבנית. מה דעתכם בעניין?

שאלה:

מאת שמואל:
לצדיק דורנו שליט''א.
יש לי הכרת הטוב עצומה לרבנו ולאתר החשוב הזה. אני מאוד דואג ביחד עם רבבות אלפי ישראל בשל מצבה הקשה של הרבנית אשת חבר תליט''א, ורצוני לעשות מעשה - חשבתי להציע לקבוע יום מיוחד שכל הנהנים מרבנו שליט''א, מעצותיו, מתורתו ומהשיחות הקדושות יצאו יחד ליום הפצה עולמי בו כולם יצאו לצמתים, לבתים, לבתי כנסת, לסופרים ולמכולות ולכל מקום שרק אפשר לחלק קונטרסים וספרים, ושכל הזכויות יהיו לזכות רבנו והרבנית.
נראה לי שאחרי כזה יום שבכל העולם מקצהו ועד קצהו מקום אשר דבר המלך מגיע יהיו בעזרת ה' יתברך שמחה וששון ליהודים ונתבשר על בריאותה השלימה של הרבנית, כי רבנו הוא הגבר שכיתת את רגליו שנים על גבי שנים במסירות נפש לזכות העולם, ואנו צריכים להפוך את העולם בשבילו לפחות יום אחד, ולכן רציתי לשאול את רבנו מה דעתו על זה להפוך יום אחד ליום זכויות עולמי ויום הפצה עולמי עבור הרבנית.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בא ראש חודש שבט ה'תשע"ה

שלום וברכה אל שמואל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

לא צריכים לעשות שום ריבוי אור וכו' וכו', הקדוש ברוך הוא אב הרחמן, הוא מנהיג את עולמו בחסד וברחמים בצדק ובמשפט, והכל בחשבון ממנו יתברך, ולכן אין שום עצה אחרת רק תפילה ולא להישבר משום דבר, ומכל שכן לא לעשות דבר ריבוי אור וכו' וכו' - מי שרוצה להפיץ שיפיץ, זו זכותו המלאה, כי כך אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן י"ד) שעל ידי שמקרבים בני אדם לעבודת השם יתברך מעלים את כבוד השם יתברך לשורשו, ואמרו חכמינו הקדושים (בבא מציעא פ"ח.) על הפסוק (ירמיה ט"ו) "אם תוציא יקר מזולל" - אלו שמקרבים בני אדם לעבודת השם יתברך, כי זה נקרא מוציא יקר מזולל, היינו מזילותה דגלותא, ואמר רביז"ל (ספר המידות אות ניאוף סימן מ"א) תיקון להוצאת זרע לבטלה שישתדל להחזיר בני אדם בתשובה, ולכן אשרי האדם שהולך בעצמו ומפיץ את אור רביז"ל, ומקרב רחוקים, אשר בזכות זה הקדוש ברוך הוא ימחול לו על כל עוונותיו.

ושוב פעם אני מבקש אותך לא לעשות ריבוי אור וכו' וכו', אלא כל אחד צריך להתפלל על הזולת מצד ערבות שעם ישראל ערבים זה לזה, וצריכים לבקש אחד עבור השני.

המאחל לך חודש מבורך

 

 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup