ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אנו גרים באזור מפוקפק מאוד. האם לעבור דירה למרות שלא מזמן שיפצנו את הבית?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אנו גרים באזור מפוקפק מאוד. האם לעבור דירה למרות שלא מזמן שיפצנו את הבית?

שאלה:

מאת לילך:
רבינו הקדוש.
אני ובעלי מתגוררים בקרית-ים מזה מספר שנים ואפילו הרחבנו את ביתנו בשן ועין לאחר התייעצות עם רב גדול. מצבנו הכלכלי אינו מזהיר, אך עם זאת אנו מעוניינים לעבור לאזור אחר מאחר והאזור בו אנו מתגוררים עם ילדינו מפוקפק מאוד... אנא הרב עצתך: האם לעבור או להישאר?
אנו שומרים על ילדינו מכל משמר מבחינת התורה, ועם זאת, שוב, האזור די לא נעים. ברכתך ועצתך חשובות לנו עד מאוד.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בא ראש חודש שבט ה'תשע"ה

שלום רב אל לילך תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה לדעת שחכמינו הקדושים אמרו (בבא מציעא ע"ה:) אחד מהדברים שאדם הוא מהצועקים ואינם נענים - דביש ליה בהא מתא ולא אזיל למתא אחריתא [מי שרע לו בעיר זאת ולא הולך לעיר אחרת, הרי הוא מהצועקים ואינם נענים, כי הוא חייב בדבר הזה, כי מי אומר לו לגור דווקא במקום שרע לו?]. ולכן אם קשה לכם ורע לכם לגור במקום הזה למה שלא תחליפו דירה, והקדוש ברוך הוא ירחיב לכם ויהיה לכם רק טוב בחיים.

אדם צריך להסתכל תמיד מה בשביל טובתו הגשמית והנצחית וכו', ולא להתבלבל משום בריה שבעולם, כל אחד צריך להסתכל רק על עצמו - איפה שטוב לו שם יגור, ועם מי שטוב לו להתחבר שיתחבר, העיקר רק להתחזק באמונה פשוטה בו יתברך שהוא יתברך מנהיג את עולמו בחסד וברחמים בצדק ובמשפט, ודבר גדול ודבר קטן לא נעשה מעצמו אלא בהשגחת המאציל העליון, עד כדי כך שאמרו חכמינו הקדושים (חולין ז:) אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין מלמעלה; שאדם לא מקבל מכה קטנה באצבע קטנה אם לא מכריזין על זה קודם מלמעלה, וכשמכניסים דבר זה בתוך לבו, אז כל החיים שלו הולכים כבר בצורה אחרת לגמרי.

הקדוש ברוך הוא יוליך אתכם על הדרך הנכונה, רק תשמרו על השלום בית שלכם שיהיו ביניכם אהבה והבנה הדדית, ותכבדו ותייקרו אחד את השני.

המאחל לך חודש מבורך

 

 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup