ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בישיבה שלי יש מתנגדים לדרכו של רבי נחמן. האם להישאר או לעבור לישיבת ברסלב?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בישיבה שלי יש מתנגדים לדרכו של רבי נחמן. האם להישאר או לעבור לישיבת ברסלב?

שאלה:

מאת מיכאל:
שלום לרב. השם ישמרך ויחייך, אמן!
אני חוזר בתשובה 4 שנים, לומד חצי שנה בישיבה ליטאית, אך מרגיש לא שלם. אני מחובר מאוד לרבנו רבי נחמן מברסלב, אך רוב הסובבים אותי לא בעד ואפילו יש שנגד. מה הרב מציע לי לעשות – לעבור לישיבת ברסלב או להישאר ולשלב בין השניים?

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בא ראש חודש שבט ה'תשע"ה

שלום וברכה אל מיכאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אם אתה נמצא במקום שמדברים על רביז"ל, אזי לדעתי תעזוב את המקום ותלך ללמוד בישיבה ששמה לא מתנגדים אל דעת רביז"ל, ואתה צריך לדעת שבפירוש גילה לנו מוהרנ"ת ז"ל שאחד לא ידבר נגד רביז"ל ונגד ספריו הקדושים לפני שהוא עבר עבירה חמורה מאוד מאוד, ולהיפך אחד לא יקח בידו איזה ספר מספרי רביז"ל ולא יתחזק עם עצות רביז"ל, אלא עם כן נכנסה בו רוח תשובה ממרום מהמקום הכי גבוה.

ולכן מה אתה צריך ללמוד במקום שמדברים כל דבר אסור על רביז"ל? זה מראה על אנשים פגומים מאוד, כי לא ידבר אחד על רביז"ל אלא אם הוא פגום מאוד בפגם הברית, כמו שכתוב (תהילים נ"ה כ"א) "שלח ידיו בשלומיו חלל בריתו".

תאמין לי שכדאי ללמוד במקום שמכבדים ומייקרים את רביז"ל ואת ספריו הקדושים, וכך אמרו חכמינו הקדושים (ילקוט משלי רמז תתק"נ) על פסוק (משלי י"ג כ') "הולך את חכמים יחכם" - משל למי שנכנס לחנותו של בושם, אף על פי שאינו מוכר ולוקח כלל יצא וריחו וריח בגדיו מבוסמים כל היום כולו. "ורועה כסילים ירוע" - משל למי שנכנס לחנותו של בורסקי, אף על פי שאינו מוכר ולוקח כלל יצא וריחו וריח בגדיו מלוכלכים כל היום, כך כל מי שהולך עם החכם וכל מי שרואה אותו אומר אילולי לא היה זה חכם כמותו לא היה מהלך עמו, וכן לכסיל הדא הוא דכתיב "הולך את חכמים יחכם" וגו'.

ולכן אשרי הבחור שנכנס ללמוד במקום שלא מדברים נגד רביז"ל וספריו הקדושים, ואני מאוד מקווה להקדוש ברוך הוא שלא יקח הרבה זמן שגם אתה תתחתן ותבנה בית נאמן בישראל, ולא יחסר לך שום דבר.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup