ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כמעט כל בתי הספר באזורנו מלמדים באידיש. האם לשלוח את בתנו לשם למרות שאיננו דוברי אידיש?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כמעט כל בתי הספר באזורנו מלמדים באידיש. האם לשלוח את בתנו לשם למרות שאיננו דוברי אידיש?

שאלה:

מאת הדסה:
לכבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א. ה' יעזור וישלח רפואה שלימה לרבנית תחיה.
בעוד שבוע יש הרשמה לכיתות א' לשנה הבאה ואנחנו ממש לא יודעים לאיזה בית ספר לרשום את הבת שלנו. אנחנו משפחה חסידית אבל לא מדברים אידיש, ואיפה שאנחנו גרים כל בתי הספר של החסידים זה באידיש.
יש אפשרות לשלוח אותה לבית ספר חסידי שם כל הבנות באות מבתים חסידיים, ואולי יהיה לה קצת קשה אבל היא תקלוט את השפה באיזה שהוא שלב, או שאפשר לשלוח אותה לבית ספר עירוני ששם לומדות בנות מכל כלל האוכלוסייה החרדית, אבל לרוב אין שם כמעט בכלל חסידים.
בגלל שהילדה לא דוברת אידיש אנחנו לא יודעים לאיפה כדאי לשלוח אותה, ונודה מאוד לכבודו אם יוכל לכוון אותנו ולהגיד לנו איפה יהיה הכי טוב לילדה רוחנית וגשמית. תודה רבה.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בא ראש חודש שבט ה'תשע"ה

שלום רב אל הדסה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

אם את באה ממשפחה חסידית אז לדעתי תכניסי את הבת בבית ספר חסידי, ולא נורא כי לא יקח הרבה זמן והיא תלמד אידיש וכו', כי ילדים קטנים קולטים שפה מאוד מהר וכו', ואסור לנטות מהמסורת, ולכן תראו לחנך את הילדים כפי המסורת שקיבלתם את ובעלך מהמשפחה וכו', וכן תמשיכו ותרוו רוב נחת דקדושה מהם.

העיקר חזקו ואמצו מאוד ותחזיקו את עצמכם ביחד, כי (סוטה יז.) איש ואישה זכו שכינה ביניהן, ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אישה, ואי אפשר לאישה בלא איש, אי אפשר לשניהן בלא שכינה, ובמקום שהשכינה נמצאת שם הברכה מצויה, רק שיהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאוד, כי 'שלום' אמרו חכמינו הקדושים (שבת י.) זה שמו של הקדוש ברוך הוא, ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, זה נקרא שלום בית, היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup