ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הציעו לי בחור ושיבחו אותו בכל המעלות. איך אפשר לדעת שהוא באמת כזה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הציעו לי בחור ושיבחו אותו בכל המעלות. איך אפשר לדעת שהוא באמת כזה?

שאלה:

מאת רחל:
שלום לכבוד הצדיק שליט"א.
אני בת למשפחה חרדית מאוד וכעת נכנסתי לתקופת השידוכים. הציעו לי בחור ושיבחו אותו בכל המעלות. איך אפשר לדעת שהוא באמת כזה ויש לו יראת שמים כמו שמספרים?

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בא ראש חודש שבט ה'תשע"ה

שלום רב אל רחל תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

הדבר הכי קל והכי בטוח לבדוק בחור אם הוא ירא שמים או לא, להסתכל איך הוא מקפיד להתפלל את השלוש תפילות - שחרית מנחה וערבית במניין, וכשמתפלל צריכים לראות איך הוא מתפלל - אם כל הראש שלו בתפילה וכו' או שבאמצע התפילה הוא מזלזל וכו' או מפטפט וכו' או משחק בפלאפון וכו', זה הסימן הכי מובהק, כי אם מזלזלים בתפילות הקבועות שחרית מנחה וערבית הוא כבר יוצא ממחנה ישראל, כמו שאמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ח') שהשלוש תפילות שחרית מנחה וערבית הם מחנה ישראל, וכל זמן שאדם מקפיד להתפלל את השלוש תפילות האלו במניין סימן שהוא עדיין במחנה ישראל, אך כיוון שהוא מתחיל לזלזל באחת מהתפילות וכו', תיכף ומיד רואים שלבחור הזה אין שום יראת שמים וכו', ואוי ואבוי מי שנופל בפח עמו, כי אם הוא לא מפחד מהקדוש ברוך הוא איך יפחד מבשר ודם?

מסופר שאדם אחד הייתה לו בת יראת שמים גדולה מאוד והלך וחיפש בחור ירא שמים גדול, ונכנס לישיבה ודיבר עם המשגיח והראש ישיבה, והם הציעו לו בחור אחד שהוא מצויין בלימוד תורה, והתארסו. וכשהתחילו לצאת לעשות קניות, הנה יום אחד הבחורה שואלת את הבחור אם כבר התפלל מנחה, כי זה כבר אחר הצהרים, והשיב הבחור שיש לו עוד זמן וכו', וכשהתקרבה כבר השקיעה וכמעט שעוברים את זמן תפילת מנחה, שאלה אותו עוד פעם: מתי תתפלל מנחה, זה מאוחר? ענה ואמר: התפללתי כבר. (והיא ידעה שזה לא נכון, כי הלכו ביחד כל הזמן, ומקודם אמר לה שיש לו עוד זמן להתפלל, ועכשיו הוא משקר ואומר שכבר התפלל, שזה שקר במצח נחושה). וסיפרה את זה לאביה, והוא נסע אל החזון איש זי"ע, וסיפר את הסיפור הזה מה שבתו סיפרה לו, והורה החזון איש זי"ע תיכף ומיד לבטל את השידוך, ואמר שאם בחור יכול לשקר בשקר גס כזה, וכן הוא מזלזל בתפילה וכו' וכו', סימן שאין לבחור הזה שום יראת שמים, ורחמנא ליצלן הוא יכול להכשיל אותה בעוונות חמורים שגובלים בכריתות רחמנא לישזבן וכו'.

הקדוש ברוך הוא ישמור אותך ויזמין לך את בן זוגך האמיתי השייך לשורש נשמתך.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup