ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם ייתכן שאדם סובל ייסורים בגלל חטאים מגלגול קודם?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם ייתכן שאדם סובל ייסורים בגלל חטאים מגלגול קודם?

שאלה:

מאת אליהו מאיר:
האם יכול להיות שאדם סובל ייסורים בחייו בגלל חטאים מגלגול קודם? אם כן, איך הוא יכול לפעול שיפסקו הייסורים? יישר כח.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בא ראש חודש שבט ה'תשע"ה

שלום וברכה אל אליהו מאיר נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אדם אסור לו להתבלבל מבלבולים קודמים וכו', אלא אם יש לו יסורים וכו' וכו' יברח אל הקדוש ברוך הוא, כמאמרם ז"ל (ברכות ה.) כל שהקדוש ברוך הוא חפץ בו מדכאו ביסורין, ואם קבלם יראה זרע יאריך ימים; צריכים לסבול ולשתוק וכו' ולסבול ולשתוק וכו', כמאמרם ז"ל (ברכות ס"ב.) קבלה דיסורא שתיקותא - העצה לקבל את היסורים רק לשתוק ולא להתלונן חס ושלום על הקדוש ברוך הוא, כי מה אנחנו יודעים ומבינים וכו' למה זה באה עלינו צרה כזו, צריכים רק לזכור מה שאמרו חכמינו הקדושים (תנחומא כי תצא) צריך האדם להחזיק טובה להקדוש ברוך הוא בזמן שהיסורין באין עליו, למה? מפני שהיסורין מושכין את האדם להקדוש ברוך הוא, כי כשאדם שבור לגמרי, אז הוא פונה רק אליו יתברך, ואמרו חכמינו הקדושים (פסיקתא רבתי) אשרי אדם שנגעו בו יסורין וכבש רחמיו ולא קרא תגר.

ולכן צריכים רק לברוח אל הקדוש ברוך הוא ולחזור בתשובה שלימה, ועל ידי זה יומתקו ממנו כל הדינים על ידי פלא עליון.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup