ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מצבנו הכלכלי לא קל ויש לנו חובות. האם עלינו להפסיק להזמין אורחים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מצבנו הכלכלי לא קל ויש לנו חובות. האם עלינו להפסיק להזמין אורחים?

שאלה:

מאת יצחק:
שלום רב לצדיק.
אנחנו מזמינים הרבה פעמים אורחים לשבת, אנחנו נהנים מזה מאוד וגם שמחים שאנו מקיימים מצווה. יש לנו שתי שאלות בעניין:
1. לפעמים האורחים הם נזקקים, ולפעמים מדובר באורחים שאין להם בעיה כלכלית. האם זה נחשב מצוות הכנסת אורחים אפילו כשהם לא נזקקים אלא סתם נחמד להם לבוא לשבת?
2. מצבנו הכלכלי לא טוב ויש לנו חובות. האם אירוח בשבת נחשב כהוצאות שבת ולא צריך להתייחס להוצאה הכספית, או שזה לא אחראי להזמין אורחים כשאנחנו לא גומרים את החודש ועלינו להפסיק להזמין? תודה על התשובות הנפלאות כאן בשו"ת.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בא ראש חודש שבט ה'תשע"ה

שלום וברכה אל יצחק נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

כשאדם הוא בעצמו מצומצם בפרנסתו וכו' וכו' אזי הוא לא צריך להכניס אורחים וכו'. חכמינו הקדושים אמרו (כתובות נ'.) על הפסוק (תהלים ק"ו ג') "אשרי שומרי משפט עושה צדקה בכל עת", וכי אפשר לעשות צדקה בכל עת? דרשו רבותינו שביבנה ואמרי לה רבי אליעזר: זה הזן בניו ובנותיו כשהן קטנים; הרי שלך לפניך שהצדקה הראשונה צריכים לתת לאישה ולילדים.

הקדוש ברוך הוא ישפיע עליך שפע ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup