ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - נפלה בחלקי הזדמנות לפרנסה טובה, אך אשתי מתנגדת. מה עושים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
נפלה בחלקי הזדמנות לפרנסה טובה, אך אשתי מתנגדת. מה עושים?

שאלה:

מאת ישראל:
שלום וברכה.
יום אחרי שברכתם אותי לפרנסה טובה נפלה בחלקי הזדמנות לפרנסה שנראה שיכולים להרוויח בה בגדול ובנקל בעזרת ה', ואני רואה שזה ממש מן השמים. הבעיה היא שאשתי עדיין לא מסכימה שאעבוד בזה. מה עושים? האם כדאי לי להתחיל בינתיים מבלי שהיא יודעת?

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בא ראש חודש שבט ה'תשע"ה

שלום וברכה אל ישראל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני לא יודע באיזה תחום אתה מדבר וכו' וכו', אבל דבר אחד אני צריך להגיד לך שצריכים מאוד מאוד לשמור על החוק, ולא לעבור על החוק, כי רביז"ל הקפיד על זה מאוד מאוד שלא להסתכסך עם החוק וכו' וכו', ולכן אם עדיין אשתך לא מסכימה וכו' מוכרח להיות שיש בזה איזו סיבה שלא גילית לי, ולכן תשמור מאוד מאוד שהפרנסה שלך תהיה על פי כשרות ולא נגד החוק.

הקדוש ברוך הוא ירחיב לך בגשמיות וברוחניות גם יחד, העיקר תשתדל לחיות ביחד עם אשתך באהבה גדולה מאוד, כי בזכותה תהיה לך פרנסה, כמו שאמרו חכמינו הקדושים (בבא מציעא נ"ט.) לעולם יהא אדם זהיר בכבוד אשתו, שאין ברכה מצויה בתוך ביתו של אדם אלא בשביל אשתו, שנאמר (בראשית י"ב) "ולאברם הטיב בעבורה". והיינו דאמר להו רבא לבני מחוזא אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו [תכבדו ותייקרו את נשותיכם כדי שתתעשרו], ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"ט) שעיקר העשירות באה בזכות האשה.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup