ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני עובד כמשגיח כשרות ואשמח לקבל מילות חיזוק ועידוד מהצדיק
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני עובד כמשגיח כשרות ואשמח לקבל מילות חיזוק ועידוד מהצדיק

שאלה:

מאת דני:
שלום לרב ורפואה שלמה לכם ולרבנית בזכות הצדיקים.
אני עובד כמשגיח כשרות, ואשמח לקבל מילות חיזוק ועידוד מהצדיק.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בא ראש חודש שבט ה'תשע"ה

שלום וברכה אל דני נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לדעת שמשגיח כשרות זה לא דבר פשוט וכו', וזו לא סתם עבודה להרוויח כסף וכו', כי אתה צריך לזכור שבענין הכשרים וכו' זה לא צחוק, כי בקלות יכולים לגרום לאחרים להיכשל באכילת טריפות ונבילות פשוטו כמשמעו, וגודל העונש של אדם שנכשל באכילת נבילות וטריפות אי אפשר לתאר ולשער כלל, וכך אמרו חכמינו הקדושים (שיר השירים רבה פרשה ו' סימן ד') הקדוש ברוך הוא מזהיר להם לישראל ואומר להם אל תנבלו את עצמכם בדבר רע ואני נותן לכם שכר טוב; וכן מובא בזוהר (שמיני מ"א) כל מאן דאכיל מאינון מאכלי דאיסורא אתדבק בסטרא אחרא.

ולכן צריכים ללכת בחומרה רבה מאוד כשבא בענייני כשרות, כי אי אפשר להקל בדברים אלו, וידוע מה שכתב הרמב"ם (איגרת תימן) שכל מי שמפטם את עצמו באכילת טריפות ונבילות על ידי זה הדם שלו מתעכר וכבר קשה לו להשיג אמונה.

ולכן צריכים מאוד מאוד לשמור על כשרות המאכלים שלא יכשלו באכילת טריפות ונבילות, ולכן מי שחוגר את עצמו להיות משגיח, צריך לזכור שיש עליו אחריות מאוד מאוד גדולה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup