ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הארוס שלי סיפר לי שהוא מפחד וחושש מהחתונה. איך אני צריכה להתייחס לזה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הארוס שלי סיפר לי שהוא מפחד וחושש מהחתונה. איך אני צריכה להתייחס לזה?

שאלה:

מאת אור:
לכבוד קדושת הצדיק מיבנאל שליט"א, שלום וברכה!
הארוס שלי מאוד רגיש, ולמרות שהחלטנו להתחתן הוא שיתף אותי וסיפר לי שהוא עדיין מפחד וחושש מחתונה עד כדי כך שלפעמים הוא נכנס בתוך עצמו וזה נראה שהוא מדוכא. אני יודעת שהחיבור בינינו אמיתי וטוב, יש לי המון סבלנות ואני אוהבת אותו ומשתדלת להכיל אותו, אך לפעמים אני מרגישה שהרגישות שלו פוגעת בי, ואני כבר לא יודעת מה להרגיש.
מצד אחד אני משתדלת לבטוח בה' ולהיות חזקה וסבלנית, אך מצד שני אני מפחדת שאשבר ואתחרט על הכל. אנא ברך אותי בשמחה ובביטחון, והכי חשוב שאזכה לבנות בית על יסודות חזקים של שמחה, תורה ומצוות. תודה רבה.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בא ראש חודש שבט ה'תשע"ה

שלום רב אל אור תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה לדעת שרגש זה דבר אחד, ושכל ומציאות זה דבר שני, ולכן כשהולכים למצוא את בן הזוג אסור להשתמש עם רגש אלא עם שכל ועם מציאות, ואם הבחור הזה מפחד להתחתן ויש לו כל מיני פחדים וכו' וכו', מה את צריכה להיכנס במיטה חולה?

העיקר במציאת הזיווג הוא לחפש רק את המידות הטובות של הבחור, שזה העיקר, כי בלי מידות טובות זה כלום, ומי שאין לו מידות טובות יכול להיות חיה בצורת אדם, ועל זה צריכים לשים את הדגש - שהבחור יהיה עדין, עם מידות טובות, ובעל דרך ארץ, טוב לב ולא קמצן וכו' וכו', אלו הן המעלות שצריך שיהיו לבחור, אבל פה פשוט הבחור מפחד להתחתן וכו', וזה מראה שמשהו לא בסדר וכו', ולכן למה את צריכה להיכנס בכל זה?

יעזור הקדוש ברוך הוא שיפתח לך את השכל ותראי מה שלפניך.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup