ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זה נכון שלא כדאי לתלות בבית תמונות של צדיקים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זה נכון שלא כדאי לתלות בבית תמונות של צדיקים?

שאלה:

מאת שמואל:
לכבוד מורנו ורבנו מוהרא"ש שליט"א, שלום רב!
שמעתי מפי תלמיד חכם שאמר שכדאי מאוד שלא לתלות בבית תמונות, אפילו של גדולי ישראל, מכיוון שלפי הקבלה שורה על זה רוח טומאה. מאידך גיסא, מה עם "והיו עיניך רואות את מוריך"? רציתי לדעת את דעת כבוד קדושתו שליט"א.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא כ"ז טבת ה'תשע"ה

שלום וברכה אל שמואל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אין שום בעיה לתלות בבית תמונות של צדיקים, אדרבה, זה מכניס קדושה בתוך הבית שהילדים מעת קטנותם מרגילים את עצמם לראות תמונות של צדיקים, ומכל שכן תמונות איך שצריכים לומדים או מתפללים וכו', שזה משפיע על הילדים מאוד מאוד.

וידוע שהחזון איש זצ"ל ייעץ למנהל בית ספר להשתדל שיהיו בכל כיתה תמונות של צדיקים, כדי שהילדים תמיד יראו פני צדיקים, שזה עושה רושם גדול עליהם.

הקדוש ברוך הוא יעזור שתבשר לי בשורות משמחות תמיד.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup