ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בפסח בננו יהיה בן 7. האם לקחת אותו לאומן עכשיו או לחכות לראש השנה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בפסח בננו יהיה בן 7. האם לקחת אותו לאומן עכשיו או לחכות לראש השנה?

שאלה:

מאת אברהם:
שלום לכבוד הרב.
תחילה אני רוצה להודות לך על עצותיך הנפלאות - הן עוזרות לנו מאוד. אנחנו מאוד קרובים לרבנו נחמן מברסלב כבר 3 שנים, ויש לנו ילד בשם יונתן נועם שבפסח הקרוב בעזרת ה' יהיה בן 7. האם לקחת אותו לרבנו כבר עכשיו לפני גיל 7 כפי שרבנו ציווה או שעדיף לחכות ולקחת אותו איתי לאומן בראש השנה למרות שאז הוא יהיה מעל גיל 7?
אשתי בחודש השמיני להריון וחשבתי שאולי עדיף לנסוע כבר עכשיו וכך לקחת איתי את הילד ולהתפלל להצלחתה של אשתי. בברכה ותודה רבה לכבוד הרב, אברהם.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא כ"ז טבת ה'תשע"ה

שלום וברכה אל אברהם נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אם אשתך מסכימה אזי תסע עכשיו עם בנך, ותתפלל גם על הבריאות שלה ושתלד בקלות.

מה אומר לך, אין דבר יותר גדול מלהיות אצל ציון רביז"ל, ואשרי מי שזוכה לחטוף להיות מדי פעם אצל ציונו הקדוש, וכבר ידוע מה שאמר מוהרנ"ת ז"ל: עונש הגלגול זה עונש קשה מאוד מאוד, כי מי יודע באם שירד לזה העולם שוב אם לא יהיה לו יותר גרוע בחייו הגשמיים, ומכל שכן בחייו הרוחניים וכו', כי אדם סובל בזה העולם מה שסובל בימי חייו וכו', ומי אומר כשיחזור עוד פעם בגלגול אם זה לא יהיה לו יותר גרוע וכו', עם כל זאת, אמר מוהרנ"ת ז"ל, אם הייתי יודע שבגלגול הבא אזכה להיות עוד פעם אחת אצל ציון רביז"ל הייתי מתעקש לרדת עוד פעם בגלגול; עמוד וראה והתבונן והשתומם מה זה לזכות להיות אפילו פעם אחת אצל ציון רביז"ל.

רק תחזק ותעודד ותשמח את אשתך, ואל תסע בלי רשותה, והקדוש ברוך הוא יעזור שתלד בקלות, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות תמיד.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup