ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אנו שוקלים לקרוא לבתנו שתיוולד 'לריאן'. מה דעתכם על השם?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אנו שוקלים לקרוא לבתנו שתיוולד 'לריאן'. מה דעתכם על השם?

שאלה:

מאת אידית:
שלום כבוד הרב.
אני שמחה לבשר לך בשורה טובה שברוך ה' בעוד כמה שבועות אני אמורה ללדת, ורציתי להתייעץ איתך לגבי שם לבת - אני ובעלי רוצים את השם 'לריאן', אך איני יודעת אם יש לשם זה בכלל משמעות. מאוד חשוב לי לתת שם עם משמעות ולא ככה סתם, ואשמח אם תייעץ לי שמות טובים לבת. תודה רבה לך כבוד הרב.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא כ"ז טבת ה'תשע"ה

שלום רב אל אידית תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

הקדוש ברוך הוא יעזור שתזכי ללדת בקלות מאוד, ותאמרי בכל יום את התפילה הזאת אפילו כמה פעמים ביום, וזה יועיל לך מאוד מאוד:

ריבונו של עולם! חוס וחמול עליי ותקל מעליי את צער העיבור והלידה, ותהיה עמי בעת הלידה, ויצא הוולד לאויר העולם ברגע קטן בקלות בלי שום נזק לא לי ולא לוולד, ויהיה נולד בשעה טובה ומוצלחת, ובמזל טוב לחיים טובים ולשלום ולבריאות לחן ולחסד, ואני ובעלי נגדלהו לעבודתך ולתורתך הקדושה, ונאמין בך תמיד אשר אתה נמצא ואין בלעדיך נמצא, ואתה משגיח עלינו בהשגחה פרטי פרטיית. ותשמור אותי ואת העובר שלא אהיה אני והעובר ניזוקים לא בגוף, ולא באיברים, ולא בעורקים, ולא בגידים, ולא בעור ובשר, ולא בשאר בנין האדם, לא בתוך חלל הגוף, ולא חוץ לחלל הגוף. ותחזק את כוחי ורוחי ועצמותי, כמו שנאמר רפאות תהי לשריך ושיקוי לעצמותיך, כי לך יהוה הוחלתי אתה תענה יהוה אלהי, ואני ביהוה אעלוזה אגילה באלהי ישעי, רצה יהוה להצילני יהוה אלהי לעזרתי חושה, ואזכה לילד בקלות מאד בלי שום פחד וכאב וצער כלל, ואזכה להכלל בך מעתה ועד עולם, אמן סלה.

מה אתם צריכים לבלבל את עצמכם כבר עכשיו בענין לתת שם? וכו', קודם תלדי בקלות, ואחר כך תתיישבו איזה שם לתת. השם הזה שכתבתם לי אינו שם בכלל, וצריכים מאוד מאוד לשמור לתת שמות עם משמעות, כי השם הוא הנפש והעתיד של הילדים, כמו שכתוב (בראשית ב') "וכל אשר יקרא לו האדם נפש חיה הוא שמו", כי השם הוא הנפש, ולכן צריכים מאוד מאוד לשמור לא לתת שמות בדויים לילדים שאין לזה שום ערך וכו', ואחר כך הם סובלים מזה סבל גדול מאוד, ולא יודעים מה ולמה, וזה רק מפני שנתנו להם שמות משונים וכו' בלי שום משמעות וכו'.

תהיו פיקחים ותתנו שמות אחר צדיקים וצדקניות, ולא חסר שמות בתנ"ך.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup