ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני שוקלת לפתוח חנות ממתקים. האם הרב ממליץ לי לעשות זאת?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני שוקלת לפתוח חנות ממתקים. האם הרב ממליץ לי לעשות זאת?

שאלה:

מאת ליאת:
שלום רב לצדיק.
אני רוצה לפתוח עסק, וחשבתי על כיוון של חנות ממתקים. אני מעוניינת לקבל את עצתו של הרב, ואם הרב רואה שיש משהו יותר טוב עבורי – אשמח מאוד לשמוע כדי שאוכל ללכת בדרך נכונה! תודה רבה.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר וארא כ"ה טבת ה'תשע"ה

שלום רב אל ליאת תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

חכמינו הקדושים אמרו (קידושין פ"ב:) רבי מאיר אומר: לעולם ילמד אדם את בנו אומנות נקיה וקלה, ויתפלל למי שהעושר והנכסים שלו, שאין אומנות שאין בה עניות ועשירות, שלא עניות מן האומנות ולא עשירות מן האומנות אלא הכל לפי זכותו. רבי שמעון בן אלעזר אומר: ראית מימיך חיה ועוף שיש להם אומנות, והן מתפרנסין שלא בצער, והלא לא נבראו אלא לשמשני ואני נבראתי לשמש את קוני, אינו דין שאתפרנס שלא בצער? אלא שהורעתי מעשי וקפחתי את פרנסתי; נמצא לפי זה שאדם צריך לעשות כלי עבור פרנסתו והקדוש ברוך הוא ימלא את הכלי, ולכן לא משנה איזה כלי שרק פותחים, העיקר בפרנסה לבקש הרבה את הקדוש ברוך הוא שיחוס וירחם עליו וירחיב לו בגשמיות וברוחניות אשר אין למעלה מזה.

יעזור הקדוש ברוך הוא שתצליחי בכל מה שתעשי.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup