ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בתי לא שמחה אף פעם בחלקה. איך אוכל לחזק אותה ואת בטחונה העצמי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בתי לא שמחה אף פעם בחלקה. איך אוכל לחזק אותה ואת בטחונה העצמי?

שאלה:

מאת לאה:
לכבוד קדושת אדמו"ר מוהרא"ש שליט"א פאר הדור והדרו הברכה והשלום.
ה' יושיע אתכם ואת זוגתכם שתחיה בבריאות השלימה ובכל מילי דמיטב, אמן סלה.
ברצוני להיוועץ עמכם לגבי בתי הבכורה - היא בת 9, ילדה מוצלחת וטובה, שואפת לקדושה וממלאת אותנו בנחת ברוך ה', הבעיה היא שלעולם היא אינה שמחה בחלקה - היא מרבה להתלונן ולצעוק על אחיה הקטנים, וכל מה שאנו עושים למענה לא טוב לה.
היא מקבלת כל מה שהיא רוצה, פי כמה וכמה מאחיה ומחברותיה לכיתה, אך עדיין אינה מרוצה דיה ותמיד מוצאת על מה להתלונן. היא טוענת שאנו לא אוהבים אותה על אף החום והאהבה שאנו מרעיפים - כמובן שבגבולות הטעם הטוב. אנו משתדלים למעט בביקורת כלפיה ולחזק את מעשיה הטובים, אך דבר לא עוזר, ואני חשה כי אין לה ביטחון עצמי מספיק חזק על אף שהיא מצטיינת וטובה, וזוכה לשבחים אין ספור ממורותיה, חברותיה והמשפחה המורחבת. אנא יעצו לי מה עליי לעשות על מנת לחזק את נפשה ובטחונה, ולגרום לה לשמוח בחלקה.
ה' יברככם בכל הברכות הכתובות בתורה, שתזכו לנחת רוח מכל יוצאי חלציכם הגשמיים והרוחניים גם יחד!

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר וארא כ"ה טבת ה'תשע"ה

שלום רב אל לאה תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

בענין לגדל ילדים צריכים הרבה רחמים וסייעתא דשמיא, וכן הרבה תפילה, וידוע אשר שאלו את הגאון האלוקי בעל ה"חתם סופר" זי"ע איך זכה לבנים ובנות כל כך מוצלחים? ענה ואמר: כל לילה בעת תיקון חצות מילאתי את הכוס עם דמעות, והתפללתי על הצלחת ילדיי, וכך זכיתי לזה.

וכן מסופר מאחד מאנשי שלומינו שהיו לו עשרה ילדים, וכולם היו מוצלחים ובעלי דרך ארץ גדולה, ושאלו אותו אנשי שלומינו איך זכית לילדים טובים כאלו? ענה ואמר: מה אתם חושבים שהם צמחו לי על העץ? כל לילה שפכתי דמעות להקדוש ברוך הוא, ומילאתי את הכיפה שלי עם הדמעות, ואחר כך רחצתי את פני עם הדמעות וכו', עד שזכיתי לראות מהם מה שראיתי וכו'.

ידוע שפעם באה אמא אל החפץ חיים זצ"ל וביקשה ברכה על ילדיה שיהיו תלמידי חכמים, ענה ואמר: עם ברכה אתם רוצים שהילדים יהיו תלמידי חכמים? צריכים להשקיע בהם, והעיקר להתפלל הרבה להצלחת הילדים, וזה מועיל מאוד מאוד, כי תפילת האמא על ילדיה עושה רושם בשמים. והוציא מארון הספרים שלו תהלים ישן נושן שהיו הדפים מנופחים עם המון כתמים וכו', וזה היה מרוב דמעות של האמא שלו שהתפללה עליו, והראה את זה לאישה ואמר לה: את רואה? זה התהלים של האמא שלי שהירבתה להתפלל עליי; רואים מכל זה שעיקר הצלחת הילדים זה רק על ידי תפילה, ולכן אשרי האישה שמתפללת על הצלחת ילדיה, ובוודאי תפילת האבות על הבנים מועילה מאוד מאוד.

העיקר בחינוך הילדים צריכים לזכור מה שאמרו חכמינו הקדושים (שבת י:) לעולם אל ישנה אדם בנו בין הבנים, שבשביל משקל שני סלעים מילת שנתן יעקב ליוסף יותר משאר בניו נתקנאו בו אחיו ונתגלגל הדבר וירדו אבותינו למצרים; צריכים להחדיר בילדים ביטחון עצמי, ולתת לכל אחד מה שמגיע לו, ולא להתבלבל מזה שזה בוכה וכו' וזה גונח וכו', לא צריכים להיות כל כך רגיש, אלא תמיד לדבר בשבחם, ולא לתת לאחד יותר מהשני, צריכים לחזק את כל בן ואת כל בת כפי בחינתם, העיקר לספר להם הרבה סיפורי צדיקים, ועל כולם תפילה שזה עולה על הכל, כי מה שתפילה פועלת שום דבר בעולם לא יכול לפעול.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup