ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איך צריכים להגיב כאשר אחד האחים אומר לי מילים פוגעות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איך צריכים להגיב כאשר אחד האחים אומר לי מילים פוגעות?

שאלה:

מאת דנה:
שלום וברכה לרב היקר מוהרא"ש שליט"א ולכל בני ביתו. תודה על החיזוקים העצומים.
רציתי לשאול: כל האחים שלי כבר בוגרים, ובסך הכל הם אנשים עדינים, אך יוצא לפעמים במפגש מסוים שמישהו אומר מילים בוטות כמו "איזה דפוק" או "איזו דפוקה". אמנם זה נאמר בחיבה, אבל אותי זה מעליב למרות שבטוח שאין להם שום כוונה לפגוע. אני מתארת לעצמי שהם שומעים את המילים האלו והסלנג הזה בכל מיני מקומות ולכן זה נראה להם בסדר. איך עליי להתנהג אם אני שומעת מהם מילים כאלו? תודה רבה.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר וארא כ"ה טבת ה'תשע"ה

שלום רב אל דנה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

לא צריכים להתפעל מאף בריה שבעולם, ובפרט אלו שמדברים בלשון גנות ולעג על הזולת וכו' וכו', מהם בכלל לא צריכים להתפעל, ומה טוב ומה נעים לידום ולשתוק על כל אלו שמחרפים ומבזים אותך ואת אחיך וכו', כי כך אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ו') עיקר התשובה ישמע בזיונו ידום וישתוק.

ולכן אני מאד מבקש אותך שלא תגיבי ולא תעני ולא תעשי שום דבר, רק לשתוק, ואמר רביז"ל (ספר המדות אות תפלה סימן ע"ז) כשתשמע חרפתך ותשתוק תזכה שיענה הקדוש ברוך הוא בקשתך; ואמר (שם אות מריבה סימן פ"ו) מי ששומע חרפתו ושותק על ידי זה נתבטל ממנו רבות רעות שהיה ראויין לבוא עליו; ואמר (שם סימן כ"ט) מי ששומע חרפתו ושותק נקרא חסיד, והקדוש ברוך הוא שומר את נפשו; ואמר (שם אות המתקת דין סימן פ"ד) על ידי שתיקה נמתק הדין; ואמר (שם אות אמונה סימן ט"ז) כשמחרפין אותך ואתה שותק תזכה להבין תירוץ על קושיותיך, ותזכה לרוח בינה.

הקדוש ברוך הוא ימשיך עליך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup