ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - העובדה שכל עומס הבית נופל עליי ובעלי כמעט לא עוזר לי גורמת לי עצבים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
העובדה שכל עומס הבית נופל עליי ובעלי כמעט לא עוזר לי גורמת לי עצבים

שאלה:

מאת כנרת:
שלום רבנו היקר!
יש עניין שמאוד מציק לי בתקופה האחרונה, ורק עצה שלך תוכל לכוון אותי למעשה הנכון. אני נשואה 4 שנים לבעלי שיחיה ויש לנו שתי בנות קטנות ברוך ה'. שנינו עובדים במשרה מלאה, והבעיה נובעת מכך שאני מרגישה כאילו הכל עליי - העבודה, הבית, התשלומים, הדאגות, הבישולים, ממש הכל. לא שיש לי בעיה עם זה, אני עושה הכל באהבה ובכיף כי זה למען משפחתי שאני אוהבת יותר מכל, הבעיה היא שאני צריכה לפעמים עזרה בכל מיני מטלות בבית וכו', וכשאני מבקשת מבעלי הוא לא מקשיב לי ואני צריכה בזמן לחץ לבקש ממנו כמה וכמה פעמים עד שיסכים לקום ולעזור לי.
הרבה פעמים אני רבה איתו כי אני לא מבינה איך הוא רואה שאני בלחץ עם הבנות והבישולים והוא לא מוכן לקום ולעזור אלא רק אחרי שאני מבקשת הרבה פעמים, ולבסוף הוא גם מתעצבן עליי שאני שביקשתי כמה פעמים. העניין מעציב אותי מאוד ואני מרגישה עצבנית כל הזמן ולא יודעת מה לעשות. ניסיתי לדבר איתו כמה פעמים אך לא מגיב בנושא אלא צוחק על זה או עובר לנושא אחר.
אני רוצה לציין שבעלי הוא איש טוב מאוד ואוהב אותי ואני אותו, אבל אני מרגישה שהעצבים האלו מרחיקים אותנו ואני לא רוצה בכך. אודה מאוד לעצתך החכמה, והמון בריאות.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר וארא כ"ד טבת ה'תשע"ה

שלום רב אל כנרת תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

לדעתי את חייבת בכל המצב שקורה בבית וכו' וכו', כי את צריכה לפתוח את הפה ולהסביר לבעלך מה את רוצה ממנו וכו', ולא נורא אם הוא יעזור לך וכו', וזה שלימות השלום בית בשעה שהאיש והאישה הם ותרנים אחד לשני, ונותנים תשומת לב אחד לשני, וזה שלימות הבית, ועל ידי זה ממילא יש אהבה והבנה הדדית, אבל הרגע שרוצים אחד להשתלט על הזולת, הזוג צריכים לדעת שזה הס"מ שבא לשבור את הבית. הזוהר הקדוש קורא איש לבדו פלג גופא - חצי גוף, נמצא שכשאדם מתחתן זה גוף שלם, כמו שכתוב (בראשית ב' כ"ד) "ודבק באשתו והיו לבשר אחד", היינו שניהם חצי חצי, וביחד הם שלם, מה שאין כן כשאחד רוצה להשתלט על הזולת, זה הס"מ, היינו שישים על ארבעים, אני יותר ממך וכו', והרגע שהבעל או האשה חושבים שאחד יותר מהשני עם עשרה אחוזים, וההוא פחות ממני עם עשרה אחוזים, זה כבר נקרא ס"מ, שישים על ארבעים.

ולכן כל מי שרוצה שלום בית אמיתי, צריך לדעת שהאיש והאישה הם גוף אחד, וכמו שאמר החכם מכל האדם (קהלת ד') "טובים השנים מן האחד אשר יש להם שכר טוב בעמלם: כי אם יפלו האחד יקים את חבירו ואילו האחד שיפול ואין שני להקימו: גם אם ישכבו שנים וחם להם ולאחד איך יחם", ולכן אם רוצים שלום בית אמיתי, זה צריך להיות משני הצדדים, הן מהבעל והן מהאישה, לוותר אחד לשני, ואז הם חצי חצי שותפים שלימים, ותמיד יחיו ביחד באהבה ובהבנה הדדית, ויצליחו בחיי נישואיהם.

ולכן לדעתי את צריכה לבקש את בעלך ולהסביר לו שנישואין צריכים להיות חצי חצי, וזו השלימות שהזוג מאושרים ואחד עוזר לשני.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup