ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה הצדיק חושב על השידוך בינינו? האם להתקדם?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה הצדיק חושב על השידוך בינינו? האם להתקדם?

שאלה:

מאת שגיב יעקב:
שלום לכבוד הרב.
שמי הוא שגיב יעקב ושם המשודכת שלי הוא יעל. היא מעוניינת לדעת מה הצדיק חושב לגבי השידוך בגלל שהיא מכירה ממקרה שקרוב אליה שהצדיק אמר להם שזה לא זה.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר וארא כ"ד טבת ה'תשע"ה

שלום וברכה אל שגיב יעקב נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

הכלל הראשון והעיקרי שצריכים לדעת - שהעיקר במציאת הזיווג הוא לחפש רק את המידות הטובות של הבחורה, שזה העיקר, כי בלי מידות טובות זה כלום וכו', כי יכולים להיות חיה בצורת אדם מי שאין לו מידות טובות וכו', ועל כן רק על זה צריכים לשים את הדגש - שהבחורה תהיה עדינה עם מידות טובות ובעלת דרך ארץ, טובת לב, לא קמצנית וכו' וכו', אלו הן המעלות היסודיות של בחורה שרוצים להתחתן עמה וכו', ולא תמיד היופי החיצוני מראה שגם הפנימיות מתוקנת וכו'.

ולכן אשרי מי שיש לו את השכל להסתכל על העיקר ולא על הטפל וכו', וכמאמר התנא הקדוש (אבות פרק ד') אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו. יש קנקן חדש מלא ישן, וישן שאפילו חדש אין בו; ולכן אם יש לה מידות טובות, וכן יש ביניכם משיכה אחד לשני, תגמרו את זה בכי טוב, ואל תהיו בררנים, כי לפעמים בידיים מרחקים את הבת זוג.

יעזור הקדוש ברוך הוא שתבשרו לי בשורות משמחות.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup