ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני בת 42 ויש לי 3 ילדים. האם אזכה לעוד ילד?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני בת 42 ויש לי 3 ילדים. האם אזכה לעוד ילד?

שאלה:

מאת לילך:
שלום.
אני בת 42 ויש לי שלושה ילדים ברוך ה', כאשר הקטנה בת 6. אינני מצליחה להיקלט שוב להיריון ואני מרגישה קצת לא יוצלחת ומהוססת לגבי יכולתי לגדל ילדים כי אני לוקחת כל דבר באופן נורא קשה.
לפני שחזרתי בתשובה בצעירותי, כל מיני מגידי אוב אמרו לי שיהיו לי רק שלושה ילדים, וכך חשבתי כל השנים, אך עם זאת אני רוצה עוד ילד ברוך ה'. התחלתי ללכת לרופא פריון וברצוני לדעת מה הרב אומר. אני תפילה שאצליח להרות שוב מתוך בריאות איתנה כמובן.
בהזדמנות זו אשמח לברכה מהרב הצדיק שילדיי יוצאי חלציי יהיו גדולי הדור, קדושים בעיניי הקדוש ברוך הוא, בריאים ואיתנים, ושתהיה להם אריכות ימים לעבודתו יתברך, וכן אשמח שתברך את בעלי שהתחיל ללמוד בכולל שתהיה לו הצלחה בלימוד התורה. תודה רבה.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר וארא כ"ד טבת ה'תשע"ה

שלום רב אל לילך תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה להיות שמחה בחלקך שנתן לך הקדוש ברוך הוא שלושה ילדים חמודים, ולמה לך לדחוק את השעה ולהכניס את עצמך בסכנה וכו', כי בגיל כזה זה כבר מסוכן וכו', ולכן תשמחי מאוד מאוד עם המתנות שנתן לך הקדוש ברוך הוא, כי אין עוד מתנות כמו ילדים טובים, ולכן למה את צריכה לדחוק את השעה? יש בני אדם שמחפשים לעצמם צרות מתחת האדמה על לא דבר וכו' וכו', ולכן תשתדלי את ובעלך להיות רק בשמחה עצומה, ותכבדו ותייקרו אחד את השני, ותחיו חיים טובים חיים נעימים וששום דבר בעולם לא יוכל לשבור אתכם.

ראו למסור את נפשכם על מידת השמחה כי אין דבר יותר חשוב כמו שמחה, וכל כך קשה לאדם להגיע למידת השמחה יותר מכל העבודות הכי קשות, קל יותר לצום וכו' ולסגף את עצמו עם סיגופים קשים ומרים וכו' העיקר לא להיות בשמחה, ולכן על שמחה צריכים מסירות נפש גדולה, ואמרו חכמינו הקדושים (תנחומא שמיני) לפי שאין השמחה ממתנת לאדם, לא כל מי ששמח היום שמח למחר, ולא כל מי שמיצר היום מיצר למחר, לפי שאין השמחה ממתנת לאדם. ואם תהיו בשמחה כל החיים שלכם ילכו כבר בצורה אחרת לגמרי, כי תזכו לישוב הדעת כמו שאמר רביז"ל (לקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן י') מה שבני אדם רחוקים מהקדוש ברוך הוא, זה מחמת חסרון ישוב הדעת. ולמה אין ישוב הדעת? כי חסר מהשמחה. ולכן תמסרו את נפשכם להיות בשמחה ואז תזכו לגדלות המוחין וכבר לא יחסר לכם שום דבר.

הקדוש ברוך הוא יעזור שתשמחו עם מה שיש לכם, ותחיו חיים מאושרים כל ימי חייכם.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup