ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - קשה לי עם אשתי ועם הפרנסה. איך משתחררים מהמצב המעיק הזה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
קשה לי עם אשתי ועם הפרנסה. איך משתחררים מהמצב המעיק הזה?

שאלה:

מאת אברהם:
שלום לצדיק משיב נפשנו.
בזמן האחרון עובר עלי מה שעובר מצד הפרנסה ומצד אשתי, ויש ימים שאין לי חשק לקום בבוקר ולהמשיך לחיות. אני בעצבות עמוקה. איך משתחררים מהמצב המעיק הזה?  

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר וארא כ"ג טבת ה'תשע"ה

שלום וברכה אל אברהם נרו איר

לנכון קבלתי את מכתבך.

דע לך שאסור ליפול בדעתו כלל אפילו שעוברים עליו כל מיני משברים וגלים, עם כל זאת לימד אותנו רביז"ל שצריכים להחיות עצמו עם ניגון, כי כח הניגון יש בכוחו להעלות ולהגביה את האדם משאול תחתית עד רום המעלות וכו', כי עליך לדעת אשר העיקר אצל האדם שיהיה תמיד שרוי במצב רוח טוב ומרומם וכו', ואז אף אחד לא יוכל לשבור אותו, כי השלימות בזה העולם להיות תמיד אופטימי וכו', ובמצב רוח מרומם וכו', שאז שורה עליו רוח הקודש, ופירש רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן כ"א) שהוא רוח הבא מן הקודש, היינו שמרגיש את אמיתת מציאותו יתברך, אשר אין עוד תענוג יותר גדול מזה שאדם מרגיש את הקדוש ברוך הוא, והוא שש ושמח ומרגיש עצמו במצב רוח מרומם, שאז אף אחד לא יכול לשבור את רוחו.

ולכן תעשה כל מה שביכולתך להיות אך ורק בשמחה, ותשמח את נפשך, והעולה על הכל שתשמע בקביעות קלטות של שמחה, שזה יגביה את מצב הרוח שלך עד רום גבהי מרומים.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup