ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם יש סיכוי שהצדיק יבוא לעיר הרצליה כדי לחזק את תושבי העיר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם יש סיכוי שהצדיק יבוא לעיר הרצליה כדי לחזק את תושבי העיר?

שאלה:

מאת ברק:
שלום לצדיק ורפואה שלמה לך ולרבנית.
האם יש סיכוי שהצדיק יבוא לעיר הרצליה בביקורו הבא כדי לחזק את תושבי העיר? אנו משתוקקים לראות את פניך. תודה מראש, ברק.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר וארא כ"ג טבת ה'תשע"ה

שלום וברכה אל ברק נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

יש הרבה עיירות שמבקשים שמה אנשי שלומינו שאני יבוא לבקר אצלם, אבל מצב הבריאות שלי לא מאפשר לי כבר לנסוע נסיעות, כי קשה לי מאוד מאוד, עם כל זאת אם ירצה השם אשתדל מאוד לבקר פעם אצלכם.

אבל לעת עתה תראו כולכם להחיות את עצמכם עם ספרי רביז"ל, ובפרט עם שיחותיו הקדושות שבספרי "שיחות הר"ן" "חיי מוהר"ן" שרשמם מוהרנ"ת ז"ל, וידוע מה שאמר רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן שנ"ח) שבכל שיחה ושיחה שהיה משיח ומדבר עמנו יכולים להיות על ידה איש כשר, ואפילו צדיק גמור כל ימי חייו כמו שאני רוצה (אזוי וויא איך מיין איין גוטער יהוד) אם ירצה לילך עמה לקיים כפי שיחתו הקדושה.

[וכתב על זה מוהרנ"ת ז"ל (שם): וגם אפילו עכשיו כשלומדין דבריו הקדושים יש להם גם כן כח גדול לעורר להשם יתברך לזכות לדרכי השם באמת למי שישים לבו היטב לדבריו ולשיחותיו הקדושות הנאמרות בספריו הקדושים, כי כל שיחה שלו היא התעוררות נפלאה ונוראה מאוד ודרך ישרה ונכונה מאוד לעבודת השם יתברך לכל אחד לפי מדריגתו יהיה באיזה מדריגה שיהיה. אפילו מי שהוא במדריגה עליונה מאוד יכול לקבל דרך ישרה ועצות נפלאות מכל שיחה ושיחה שלו. וכן להיפך - מי שהוא בתכלית מדריגה התחתונה חס ושלום באיזה מקום שרק לא יהיה, יכול לקבל דרך ישרה ועצות נכונות מכל שיחה ושיחה שלו למלט נפשו מני שחת, ולשוב אל השם יתברך באמת אם ישים לבו לדבריו היטב, ויקיים אותם באמת ובתמימות בלי שום חכמות, אשרי מי שיאחז בהם].

ולכן אשרי ואשרי אם תוכלו להתקבץ על כל פנים פעם אחת בשבוע ולעשות לעצמכם שיעור קבוע בשיחותיו הקדושות של רביז"ל, שזה יביא אתכם לכל טוב אמיתי ונצחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup