ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בכל פעם שאני מדברת עם בעלי על המצב הכלכלי נהיה בבית טרור. מה עושים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בכל פעם שאני מדברת עם בעלי על המצב הכלכלי נהיה בבית טרור. מה עושים?

שאלה:

מאת לינוי:
שלום וברכה לכבוד הרב.
אני ובעלי נשואים שנתיים וחצי ועדיין לא זכינו לילדים. לפני שנה חזרתי בתשובה מלאה וקיבלתי על עצמי צניעות וכיסוי ראש ברוך ה'.
לאחרונה לבעלי לא מסתדר עניין הפרנסה ובכל פעם הוא מוצא את עצמו בעבודה אחרת, אך בחודשיים האחרונים אין בכלל שום הצעות עבודה, מה שגורם ללחץ בבית וריבים. כאילו לא מספיק הלחץ של העיכוב בהיריון שמטריד אותנו, בכל פעם שעולה בבית סוגית הפרנסה והכסף אנחנו מגעים לידי מריבה גדולה. בעלי לחוץ מכל הוצאה כספית ואני מבינה את גודל דאגתו, אך אי אפשר להמשיך לנהל אורך חיים כזה שבכל פעם שעולה המילה כסף יש "טרור" בבית.
אני לא רוצה עדיין לערב את הרב של הקהילה שלנו, אבל אני רוצה לדעת מה אפשר לעשות ומה ניתן לשפר כי בשבוע האחרון היצר הרע מתחיל להשתלט עליי במחשבות של לא לרצות להמשיך לחיות איתו, כי לצערי קשה לי עם המרירות הזו.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר וארא כ"ג טבת ה'תשע"ה

שלום רב אל לינוי תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

כל הבעיה שלכם היא רק מחמת חסרון השמחה, כי אם הייתם שניכם בשמחה עצומה, והיו ביניכם אהבה והבנה הדדית, אזי ממילא הייתה לכם פרנסה בשפע, כי השם של פרנסה שהוא חת"ך היוצא מפסוק (תהלים קמ"ה) פותח' את' ידיך', יוצא גם מפסוק (דברים ט"ז ט"ו) והיית' אך' שמח'.

ולכן הדבר הראשון אתם צריכים להשתדל להיות מאוד מאוד בשמחה, ולשמח את עצמכם, וכן כדי להוליד ילדים צריכים גם כן לשמוח מאוד מאוד, כי השמחה זו סגולה להולדה בניקל, ואמרו חכמינו הקדושים (בבא בתרא י:) מה יעשה אדם ויהיו לו בנים זכרים? רבי אליעזר אומר: יפזר מעותיו לעניים, רבי יהושע אומר: ישמח אשתו לדבר מצווה.

ולכן את ובעלך צריכים רק לשמוח ולמסור את נפשכם על מידת השמחה כי אין דבר יותר חשוב כמו שמחה, וכל כך קשה לאדם להגיע למידת השמחה יותר מכל העבודות הכי קשות, קל יותר לצום וכו' ולסגף את עצמו עם סיגופים קשים ומרים וכו', העיקר לא להיות בשמחה.

ולכן על שמחה צריכים מסירות נפש גדולה, ואמרו חכמינו הקדושים (תנחומא שמיני) לפי שאין השמחה ממתנת לאדם, לא כל מי ששמח היום שמח למחר, ולא כל מי שמיצר היום מיצר למחר, לפי שאין השמחה ממתנת לאדם, ואם תהיו בשמחה כל החיים שלכם ילכו כבר בצורה אחרת לגמרי, כי תזכו לישוב הדעת כמו שאמר רביז"ל (לקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן י') מה שבני אדם רחוקים מהקדוש ברוך הוא זה מחמת חסרון ישוב הדעת. ולמה אין ישוב הדעת? כי חסר מהשמחה.

ולכן תמסרו את נפשכם להיות בשמחה ואז תזכו לגדלות המוחין וכבר לא יחסר לכם שום דבר, ואת תיכנסי להריון, ותהיי הכי מאושרת בחייך, רק תשתדלי מאוד לכבד ולייקר את בעלך, ואת צריכה להבין שגם הוא שבור יותר ממך, כי בכל פעם הוא מחפש עבודה וכו', ובמקום שאת תחזקי אותו וכו' את עוד שוברת אותו, ומזה בא שהוא נכנס בלחץ ומלחיץ אותך ואתם חיים רק בלחץ, ולכן תראי רק לשמוח ולהרגיל את עצמך לדבר אל הקדוש ברוך הוא בשפת האם שלך, והקדוש ברוך הוא ישפיע עליכם שפע ברכה והצלחה בכל מעשה ידיכם.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup