ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - יש לי משכורת מכובדת. האם כדאי לי לעזוב את העבודה לטובת עסקי נדל"ן?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
יש לי משכורת מכובדת. האם כדאי לי לעזוב את העבודה לטובת עסקי נדל"ן?

שאלה:

מאת נתנאל:
כיום אני עובד כמנהל סניף בחברת סלולר ומשתכר בין 9,000-10,000 ש"ח נטו בחודש. קיבלתי כרגע הצעה להיכנס לעסקי הנדל"ן ולעבוד עם חבר טוב, אך בעיקרון מבחינה כספית שום דבר לא מובטח לי. האם כדאי לנסות את תחום הנדל"ן - משהו שאני מאמין שאצליח בו - למרות השכר? תודה ושבת שלום.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר וארא כ"ג טבת ה'תשע"ה

שלום וברכה אל נתנאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

מוהרנ"ת ז"ל אמר "פרנסה לא זורקים, אלא הפרנסה צריכה לזרוק אותך"; זאת אומרת שאם יש לאדם מישרה טובה אסור לו לעזוב את זה בשום פנים ואופן, אלא כשמפטרים אותו זה סימן שזה מהשמים, אבל סתם ככה לעזוב פרנסה בפרט שאתה מרוויח יפה? מה לך לעזוב את הפרנסה הזו וללכת עם חבר שאתה לא יודע את כוונתו אם היא לטובה או להוריק לך את הכיסים? וכו' וכו', וגם פה יש לך משכורת יפה מאוד יחסית וכו', מה לך ללכת למקום שאתה לא יודע בכלל אם יהיה לך פרנסה?

ולכן לדעתי תישאר במקום עבודתך, ואל תשתדל ללכת למקומות אחרים שזה ספק ספיקא אם תהיה לך בכלל שמה פרנסה, וחבל שבידיים אתה מאבד את הטובה שהקדוש ברוך הוא נותן לך.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup