ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - למרות שאני קוראת בכל לילה קריאת שמע שעל המיטה יש לי חלומות מפחידים. מה עליי לעשות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
למרות שאני קוראת בכל לילה קריאת שמע שעל המיטה יש לי חלומות מפחידים. מה עליי לעשות?

שאלה:

מאת אדל:
לכבוד מוהרא"ש.
למרות שאני קוראת בכל לילה קריאת שמע בנוסח האר"י ז"ל מתוך הסידור אני חולמת כמעט מדי לילה חלומות מפחידים. מה עליי לעשות? בתודה גדולה ובברכת רפואה שלימה.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר וארא כ"ג טבת ה'תשע"ה

שלום רב אל אדל תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

צריכים להקפיד לקרוא קריאת שמע שעל המיטה בכל לילה, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (ברכות ה.) כל הקורא קריאת שמע על מיטתו כאילו אוחז חרב של שתי פיות בידו, שנאמר (תהלים קמ"ח) "רוממות אל בגרונם וחרב פיפיות בידם", ואמרו (שם) כל הקורא קריאת שמע על מטתו מזיקין בדלין הימנו, שנאמר (איוב ה' ז') "ובני רשף יגביהו עוף", ולכן כשמקפידים לקרוא קריאת שמע בכל לילה ואף על פי כן באים עליו פחדים, העצה הראשונה לבדוק את המזוזות של החדר.

רביז"ל אמר (ספר המדות אות חלום סימן ד') על ידי הדיבור רע על איזה צדיק מת מראין לו חלומות מבוהלין; ולכן צריכים מאוד מאוד לשמור לא לדבר על שום צדיק, וכן אמר רביז"ל (ספר המדות אות גאוה סימן י"ט) מבהילין את האדם בחלומות כדי להסיר ממנו גאווה שקועה שהוא מכוסה ממנו שאינו מכיר בה.

יעזור הקדוש ברוך הוא שתזכי לחלום בכל יום חלומות טובים ומיושבים.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup