ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - רבנו אמר שכל הדוקטורים שקרנים. ומה יעשה אדם שצריך טיפול נפשי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
רבנו אמר שכל הדוקטורים שקרנים. ומה יעשה אדם שצריך טיפול נפשי?

שאלה:

מאת יוסף:
האם כשיש למישהו מחלת נפש הוא צריך ללכת לפסיכיאטר? הרי ידוע שרבנו כתב שהדוקטורים והרופאים הם שקרנים ואינם מרפאים בכלל, והם מזיקים יותר ממה שהם מועילים.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר וארא כ"ג טבת ה'תשע"ה

שלום וברכה אל יוסף נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (שיחות הר"ן סימן ס"ז) מי שאינו שומע ומציית לדברי חכמים אמיתיים הוא יכול להשתגע. כי עיקר שיגעון של כל המשוגעים הוא רק מחמת שהוא אינו מציית ושומע לדברי הבעלי שכל. כי המשוגע אם היה שומע וציית לדברי אחרים שהם הבעלי שכל בודאי לא היה משוגע כלל, כי אף על פי שלפי רוח שטות ושיגעון שלו נדמה לו בבירור גמור שהוא צריך לילך קרוע ולהתגלגל באשפה וכיוצא בזה מדרכי השטות ושיגעון, אף על פי כן מאחר שהגדול ממנו אומר לו שאינו צריך לעשות כן, אם היה מבטל דעתו נגד דעת הגדול ממנו בחכמה - בוודאי היה מתבטל כל השיגעון שלו. נמצא שעיקר השיגעון הוא רק מחמת שהוא אינו רוצה לשמוע ולציית לדברי חכמים והבן הדבר היטב.

והיום יש פסיכיאטרים מומחים בתחום מחלות הנפש וכו', ויש כדורים שיכולים לאזן את הנפש וכו', ויש המון אנשים שסובלים נפשית ולקחו כדורים וכו', והתחתנו והקימו בית נאמן, ולכן מה שרביז"ל אומר "מי שאינו שומע ומציית לדברי חכמים אמיתיים הוא יכול להשתגע", כל זה שייך גם לכל אלו שצריכים לקחת כדורים והם לא רוצים לשמוע את החכם, ואומרים שהם מבינים יותר טוב מהפסיכולוג וכו' ולכן לא רוצים לקחת את הכדורים, כי הם אומרים שלהם לא חסר שום דבר וכו', וזו הבעיה הכי רצינית, כי באמת היום יכולים לרפאות פחות או יותר את הבעיה הזו וכו', כי יש כדורים שמאזנים את האדם - מצד אחד שלא יהיה יותר מדי היפראטיבי וכו' ומצד שני שלא יכנס יותר מדי בעצמו וכו' ויהיה עצוב וממורמר וכו', אבל אלו שצריכים לקחת את הכדורים דייקא הם לא רוצים לקחת את זה וזורקים את זה בכיור או באסלה וכו', וצריכים לשמור עליהם שיקחו את הכדורים, וזו רפואה גדולה מאוד.

ולכן אין עצה על זה, כי אלו שלקויים במחלת הנפש טוענים שלא חסר להם שום דבר, ולא רוצים לשמוע את החכם, ובשביל זה הם סובלים מה שסובלים.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup