ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בני התחשמל לפני 13 שנה ומאז הוא מוגבל. מה אפשר לעשות כדי שיקרה לו נס?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בני התחשמל לפני 13 שנה ומאז הוא מוגבל. מה אפשר לעשות כדי שיקרה לו נס?

שאלה:

מאת דינה:
לכבוד הרב הצדיק אליעזר שלמה שיק שליט"א.
אני מטפלת בבני השוהה בבית מזה כ-13 שנים לאחר תאונת התחשמלות אשר הותירה אותו סיעודי – הוא לא עצמאי בכלום, יושב בכיסא גלגלים אך עם הבנה למתרחש סביבו ובהכרה מלאה.
אני ובתי זכינו ברוך ה' לחזור בתשובה בזכותו ולהתקרב לצדיק רבי נחמן מברסלב. יש לי המון על מה להודות ברוך ה' - הוא נשאר חי אחר התאונה (דבר נדיר מאוד), חזרתי בתשובה אני ובתי, חיתנתי את בתי בקדושה לחסיד ברסלב ונולדו להם 4 ילדים.
כל השנים שעברו לא שאלתי למה ואיך ורק ניסיתי להתחזק באמונה, אך לאחרונה אני בצער גדול ומייחלת שגם לבן שלי יקרה נס. היום הוא בן 30. בבקשה ברך אותו הרב, וחזק אותי.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר וארא כ"ג טבת ה'תשע"ה

שלום רב אל דינה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ד') כשאדם יודע שכל מאורעותיו הם לטובתו, זאת הבחינה היא מעין עולם הבא, ותמיד נותן תודה להקדוש ברוך הוא על החסדים והרחמים גמורים שעושה איתו; יש הרבה דברים שלא יכולים לדעת מה זה ועל מה זה, אלא צריכים להתחזק באמונה פשוטה בו יתברך, ולידע שכל מאורעותיו הם לטובתו, ואף שעוברים עליו משברים וגלים, עם כל זאת עליו להתחזק באמונה פשוטה, כי צדיק השם בכל דרכיו וחסיד בכל מעשיו, ויש הרבה דברים שאנחנו לא מבינים, ומי יודע מה בא הבן לתקן עכשיו מהגלגול הקודם וכו', דברים אלו אי אפשר לדעת, וצריכים רק להתחזק באמונה פשוטה בו יתברך, כמו שאמרו חכמינו הקדושים (ברכות ל"ג:) חייב אדם לברך על הרעה כשם שמברך על הטובה, כי בו ברגע שאדם מכיר שאין בלעדיו יתברך כלל, על ידי זה נתבטל אצלו כל הרע, ומוצא רק את הטוב, וחי בזה העולם כדוגמת העולם הבא, שזה התענוג הכי גדול שאדם מדבק את עצמו באין סוף ברוך הוא.

ולכן את צריכה להתחזק ביתר שאת וביתר עוז שאת יודעת מרבי אמת כזה, רבי נורא ונפלא כזה, רבי המחזק ומעודד ומשמח אותנו, רבי שמקרב אותנו אל הקדוש ברוך הוא, רבי שפותח לנו את הפה לדבר אל הקדוש ברוך הוא, ולכן את צריכה מאוד מאוד לשמוח עם הבת שחיתנת, ויש לך כבר ארבעה נכדים. בוודאי ובוודאי שהמצב של הבן כואב מאוד מאוד וכו' וכו', אבל מי יודע את דרכי המקום ברוך הוא יתברך שמו, צריכים רק להודות ולהלל אותו יתברך על שנשאר בחיים וכו', וזה מה שפירשו צדיקים על מאמרם ז"ל (ברכות י"ב.) על כולם אם אמר שהכל נהיה בדברו - יצא, שאם על כל דבר שעובר על האדם אומר שהכל נהיה ממנו ובדברו יתברך - יצא, על ידי זה יכול לצאת מכל הצרות והמרירות והדיכאון שנכנסו בו.

הקדוש ברוך הוא ירחיב לך בגשמיות וברוחניות גם יחד.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup