ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מצאתי בטלפון של בעלי תמונה של אישה אחרת. מה עליי לעשות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מצאתי בטלפון של בעלי תמונה של אישה אחרת. מה עליי לעשות?

שאלה:

מאת דבורה:
יש לי שאלה דחופה: אני ובעלי התחתנו לפני כ-7 חודשים, וכעת אני בהיריון מתקדם. מצאתי בטלפון של בעלי שם של בחורה עם התמונה שלה (הבחורה לא צנועה בכלל), והבנתי שהם נפגשו, אך יותר מזה אני לא יודעת. איך אני יכולה לדעת אם הוא נאמן לי? והאם להמשיך איתו את הקשר? כרגע אני אצל ההורים.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר וארא כ"ג טבת ה'תשע"ה

שלום רב אל דבורה תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

אסור לשבור בית בשביל דבר כזה וכו', יכול מאוד להיות שזו הייתה חברה שלו קודם הנישואין, ועכשיו הוא מסור אליך וכו', ולכן את צריכה לשאול אותו מה זה, אבל לא להיפרד בשביל זה, כי חבל מאוד, התחתנתם ואת בהריון, ולמה לכם לשבור בית?

ולכן העצה הכי טובה שתשאלי אותו פתוח מה זה, והכל בדרך אהבה ולא לריב, כי אין לתאר ואין לשער את מעלת הבית שיש שמה שלום, כי (סוטה יז.) איש ואשה זכו - שכינה ביניהן; ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אישה, ואי אפשר לאישה בלא איש, אי אפשר לשניהן בלא שכינה, ובמקום שהשכינה נמצאת שם הברכה מצויה, רק שיהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאוד, כי 'שלום' אמרו חכמינו הקדושים (שבת י.) זה שמו של הקדוש ברוך הוא, ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, זה נקרא שלום בית, היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית.

הקדוש ברוך הוא ששמו שלום ישלים ביניכם.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup