ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם לימוד בתורתו של הרב אשר פריינד מתיישב עם האמונה ברבי נחמן מברסלב?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם לימוד בתורתו של הרב אשר פריינד מתיישב עם האמונה ברבי נחמן מברסלב?

שאלה:

מאת דקלה:
שלום לצדיק ורוב ברכות, רפואות, שמחות ונחת. ה' יברככם בשנים טובות, ארוכות ומאירות, ותודה רבה על הזמן שאתם מקדישים כדי להאיר לנו.
בעירי ישנו רב שמוסר שיעור בפני מאות נשים על פנימיות הנפש בעבודת ה', ובשיעוריו הוא מביא את עיקרי התורה של רב אשר פריינד - הצדיק הירושלמי. האם יש עניין לשמוע שיעור שכזה? האם זה מתיישב עם האמונה בצדיק האמת רבינו הקדוש מברסלב? תודה מראש לתשובתך.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר וארא כ"ג טבת ה'תשע"ה

שלום רב אל דקלה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה לדעת שרביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן כ"ט) טוב הכל חפצים לשמוע, ולכן אם הרב הזה רק מחזק ומעודד ומשמח את נשמות ישראל, למה לא להקשיב? כי קבל את האמת ממי שאומרה.

הרב החסיד ר' אשר פריינד ז"ל היה מקורב אל אנשי שלומינו, וכל תורתו וחכמתו קיבל מרביז"ל, ובפרט העניין של התבודדות, ולכן זה לא סותר כלום, ויכולים לשמוע את הדרשות וכו', העיקר להתחזק באמונה פשוטה בו יתברך, ולידע שהקדוש ברוך הוא מנהיג את עולמו בחסד וברחמים בצדק ובמשפט, ודבר גדול ודבר קטן לא נעשה מעצמו אלא בהשגחת המאציל העליון, עד כדי כך שאמרו חכמינו הקדושים (חולין ז:) אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין מלמעלה; שאדם לא מקבל מכה קטנה באצבע קטנה אם לא מכריזין על זה קודם מלמעלה.

ולכן כדאי לשמוע מכל אחד שמחזק באמונה פשוטה בו יתברך.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup