ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - גרושתי מגדלת את הילדים. מה אוכל לעשות כדי שהם יישארו מאמינים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
גרושתי מגדלת את הילדים. מה אוכל לעשות כדי שהם יישארו מאמינים?

שאלה:

מאת אלי:
לכבוד מוהרא"ש שליט"א שלום וברכה, ורפואה שלימה לרב ולרבנית.
אני גרוש עם שני ילדים, וגרושתי היא זאת שמגדלת אותם. אני משלם לה מזונות ואנחנו בקשר טוב דווקא, רק שהיא נהייתה חילונית לגמרי והילדים גדלים בבית חילוני איתה ועם חבר שלה, שהוא דווקא בחור טוב (אני מקווה), אבל חילוני.
אני מתחזק ככה, לא ממש מצליח לקיים הכל, אבל אני מאוד אוהב את התורה ואת ה' יתברך, ואני משתדל להתחזק. אני מתחתן בשנית עוד כמה ימים, ורציתי לשאול את כבוד הרב: מה יהיה עם הילדים שלי? הרי לא אני מגדל אותם ופוגש אותם רק פעם בשבועיים, כי אנחנו גרים רחוק מאוד אחד מהשני - מה עליי לעשות כדי שאיכשהו הילדים שלי לא יגדלו בתוך כל העולם החילוני הזה, שאני מכיר אותו כי גדלתי בעצמי בתוכו, אבל אני יודע שזה איום ונורא. מה אני יכול לעשות כדי שהילדים שלי יצאו איכשהו מאמינים בה' יתברך ובתורה הקדושה? תודה לצדיק על הכל, הלוואי שיתגלה האור של הצדיק בעולם.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר וארא כ"ג טבת ה'תשע"ה

שלום וברכה אל אלי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

כל אחד שמתגרש צריך לקחת את כל זה בחשבון שהגרושה תרד מהדת וכו', וממילא יגדלו הילדים בדרך הפקירות וכו', ולכן קודם שמתגרשים צריכים לחשוב פעמיים האם זה משתלם, כי בכל גירושין רק הילדים הם הקרבנות, וכבר אמרתי לפרש את מאמרם ז"ל (גיטין צ:) כל המגרש אשתו ראשונה אפילו מזבח מוריד עליו דמעות; ונשאלה השאלה למה דווקא המזבח מוריד דמעות? למה לא שאר כלי המקדש כגון הכיור, השולחן, המנורה והארון וכו'? אלא המזבח מוריד דמעות כאונר "מספיק קורבנות הביאו עליי ולכן אני לא צריך יותר קרבנות", כי בגירושין מי הקרבנות? הילדים!ולכן המזבח דייקא מוריד דמעות, כי יש עליו מספיק קרבנות והוא לא צריך שיביאו עליו עוד קרבנות.

ולכן אין באמת עצה לתת לך רק להרבות בתפילה ובקשה, כי תפילת אבות על בנים תמיד מועילה, אבל באמת אין מה לעשות מאחר שהתגרשת וכו', וזה לימוד לשאר האנשים שלא יגרשו כל כך מהר ויחשבו פעמיים אם כדאי להתגרש בשעה שיש ילדים וכו'.

הקדוש ברוך הוא יעזור לך שתזכה להרבות בתפילה ובקשה, ולבקש ממנו יתברך כל מה שאתה צריך ובפרט על הצלחת הילדים, ותזכה להצליח בדרכך.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup