ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - פורסם בשמכם מכתב בו אתם משבחים את 'בובת רבי נחמן' ואת הפתק. האם זה מכתב אמיתי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
פורסם בשמכם מכתב בו אתם משבחים את 'בובת רבי נחמן' ואת הפתק. האם זה מכתב אמיתי?

שאלה:

מאת לירן:
שלום לכבוד הרה"צ רבי אליעזר שלמה שיק מיבנאל.
לאחרונה הגיע לידי עלון של הננחים בו פורסם מכתב שכבודו כתב לכאורה שהוא בעד 'בובת רבי נחמן' ובעד הפתק, אך מכיוון שאני יודע מהי דעתכם בשני הנושאים הללו זה נראה לי כמו זיוף גס. האם תוכלו להתייחס למכתב הזה ולעשות סדר בנושא?

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר וארא כ"ג טבת ה'תשע"ה

שלום וברכה אל לירן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

לדעתי לא כדאי אפילו להגיב על זה, כי ידוע שאנשי שלומינו עוד לפני שישים שנה עשו צחוק מכל העניין של הפתק שהוא בדוי מן האצבע וכתב אותו יהודי שמח בשם ר' יואל אשכנזי ז"ל, שאחרי שראה שרדפו כל כך את ר' ישראל אודסר ז"ל כדי לשמח אותו הכניס את הפתק בתוך הלקוטי מוהר"ן שלו, וזה המקור, ומזה נעשה ויצא כל הליצי ליצנות שעושים מדבר רביז"ל. ועכשיו הם מבזים את רביז"ל בצורת בובה וכו', שאין לך עוד ביזיון תלמיד חכם יותר גדול מזה, אבל מה לעשות שנתקיים עכשיו מה שאמרו חכמינו הקדושים (סוטה מ"ט:) פני הדור כפני הכלב, וכלב הוא הנואף שבחיות, רואה כלבה בצד רחוב זה הוא רץ אחריה, רואה כלבה אחרת בצד רחוב זה הוא עוזב את הכלבה הראשונה ורץ אל השניה בלי בושה, וכך נוהג היום שנואפים ככלבים לא מתביישים לדבר על צדיקים הדבוקים בו יתברך, וכבר אמרו חכמינו הקדושים (שמות רבה פרשה מ"ב סימן ט') חצוף בחיה כלב.

ולכן צריכים לשמור מאוד מאוד מכלבים כאלו שהם עזי פנים שבדור, כמו שאמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן נ') כמו שכתוב (ישעיה נ"ו) "והכלבים עזי נפש", והם עומדים וחולקים על תפילות איש הישראלי, ולכן צריכים לשמור מהם מאוד מאוד, הרי ידוע שהם חבורה של תמהונים שלוקחים סמים וכו' ומכפישים את שם רביז"ל על הרחובות וכו', אנשים בלי שום יראת שמים - לא מתפללים ולא מניחים תפילין ולא שומרים שבת, רק ענין אחד יש להם - להשתגע ולרקוד על הרחובות וכו' וכו', וממילא לא כדאי אפילו לענות להם ולא להגיב לשטויות שלהם, ואם אין להם יראת שמים וכו', יש להם דאגה לזייף מכתבים? הלא גם המכתב של הגאון הצדיק רבי משה פיינשטיין זצ"ל מזוייף לגמרי, ואנחנו זוכרים עוד כשהם היו בארצות הברית איך שחיללו שבת בפרהסיא וכו', והוא מסכן ר' ישראל אודסר ז"ל היה כבר עבר ובטל לעת זקנתו בשעה שנתגלה הפתק, ומזה עשו את כל האמונה הטפילה שלהם וכו' וכו'.

ויען שכלל אנשי שלומינו חסידי ברסלב מפחדים להתעסק איתם, ותהילה לאל הקדוש ברוך הוא עזר לי שאני לא מפחד להגיד את האמת, ולכן לא צריכים להתייחס לזה, ולא צריכים לענות לזה, ומכל שכן לא צריכים להגיב על זה וכו' וכו'.

כל העניין שלנו צריך להיות לגלות ולפרסם את לימוד רביז"ל לכל עם ישראל, ולקרב את כל העולם כולו לדעת רביז"ל, ולגלות את מעלת האדם הזוכה להיות אצל ציון רביז"ל.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup