ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - החלטתי להתגרש מבעלי בגלל שהוא אנטי דתי בצורה קיצונית. האם נהגתי כשורה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
החלטתי להתגרש מבעלי בגלל שהוא אנטי דתי בצורה קיצונית. האם נהגתי כשורה?

שאלה:

מאת מעיין:
לצדיק שלום וברכה.
שלחתי לך שאלה לפני חודש וחצי בערך בקשר לזה שבעלי ממש אנטי דת ושאלתי מה אני יכולה לעשות כדי לקרב אותו. יש לציין שענית לי, ומהר, ועל כך תודה רבה.
מאז שכתבתי לך חל שינוי משמעותי - בעלי ואני עומדים להתגרש וכנראה שבשבוע הבא נלך לפתוח תיק ברבנות, זאת לאחר שעשיתי כל מאמץ כדי שנישאר ביחד, כולל בדת, וויתרתי רבות. לבסוף החלטנו להתגרש - הוא רצה, ובסוף אני קיבלתי את זה, והאמת עכשיו אפשר לומר שאני אפילו די מרוצה מזה, ואני אסביר: בעלי פשוט דחק אותי לפינה - הוא לא הסכים בשום פנים ואופן שאלך למקווה, הוא לא הסכים לכלום, הוא כופר בהכל ודורש שגם אני אלך בדרך הנלוזה שלו.
חשוב לי להדגיש שהדעות שלו הן ממש קיצוניות - זה לא דעות של חילוני מצוי כמו שאומרים, ואני סבלתי את זה יותר מעשר שנים. אז עכשיו עשיתי את הבחירה שלי והעדפתי להציל את עצמי ואת שלושת הילדים שלנו שהגדול שבהם כבר כמעט בן עשר, שיהיה בריא, ולא להסכים לחיות איתו כמו גויה, כמו משפחה של גויים, אלא שאני והילדים האלה נחיה לפי התורה הקדושה.
אשמח אם הצדיק יכתוב לי מה דעתו בעניין הזה, וכמו כן, אם אפשר, שיברך אותי שהגירושים האלו יהיו מהר מאחוריי, ושאני אמצא הפעם זיווג הגון, ושביחד נקים בית נאמן על ברכי התורה הקדושה. תודה רבה מכול הלב, מעיין.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר וארא כ"ב טבת ה'תשע"ה

שלום רב אל מעיין תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

לדעתי עשית את הצעד הכי טוב שרק יכול להיות, כי בעלך הוא פשוט משוגע ולא כופר, כי אפילו אחד שכל כך רחוק מהדת וכו' (מפני שלא קיבל חינוך דתי), גם כן לא ילך בצורה כל כך קיצונית כמו שבעלך הולך וכו', ולדעתי הוא חולה במחלה הנקרא סכיזופרניה פרנואידית וכו' שהיא מאופיינת בהיסטוריה של יחסים בינאישיים בעייתיים המלווים בחשדנות וכו', וחושב בדעתו העקומה כאילו הדת מי יודע מה היא וכו', ונכנס במחלה זו עד שפשוט משתגע מזה, והיא רודפת אותו מאוד וכו'.

וכל זה בא מגיאות וישות שיש בו, ורדיפה אחר גדלות והתנשאות וכו', והוא רודף את עצמו יותר מאשר אחרים רודפים אותו, כי באמת התורה הקדושה עליה נאמר (משלי ג' י"ז) "דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום".

ולכן עשית את הצעד הכי טוב, אף שאני בדרך כלל נגד גירושין וכו', עם כל זאת במצב שלך יש לך עסק עם מטורף לגמרי שכל כך מפחד מהדת כאילו מי יודע מה זה, והולך בקיצוניות לגמרי וכו', וזה לא ישתנה אלא יחמיר מאוד, כי המחלה של סכיזופרניה פרנואידית וכו' היא רק מחמירה ומחמירה, ואי אפשר לחיות עם בן אדם כזה שרוצה רק להשתלט עם דעותיו העקומות וכו', ולכן טוב מאוד שעשית את זה, והקדוש ברוך הוא יצליח את דרככם תמיד.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup