ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - יש לי הרבה יסורים, ואני מרגיש שהקדוש ברוך הוא לא רוצה אותי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
יש לי הרבה יסורים, ואני מרגיש שהקדוש ברוך הוא לא רוצה אותי

שאלה:

מאת שניר:
אל כבוד הרב שלום רב. אני משתדל כמה שיותר להתחזק בהנחת תפילין, שיעורי תורה ושמירת שבת מדי פעם. אני מחליט לשמור שבת באופן קבוע, אבל באים לי הרבה צרות ויסורים. אני מרגיש שהקדוש ברוך הוא לא רוצה אותי ולא אכפת לו ממני, כי אני מרגיש שהוא עושה לי כל כך הרבה צרות, הייתי רוצה לקבל עצה מהרב איך לפעול?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר ראה כ"ט אב ה'תשע"ב

שלום וברכה אל שניר נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לדעת שאדם חטא ובפרט בפגם הברית הוצאת זרע לבטלה וכו' וכו' רחמנא ליצלן נכנסות בו מחשבות של הבל כאילו הקדוש ברוך הוא בכעס עליו ושונא אותו ולא צריך אותו וכו' וכו', והמחשבות האלו באות לו מריבוי החטאים שחטא וכו', כי באמת הקדוש ברוך הוא אב הרחמן ומרחם על בריותיו, ואם בני אדם היו יודעים את גודל הרחמנות שיש להקדוש ברוך הוא על כל אחד ואחד, כולם היו חוזרים בתשובה אליו יתברך, אלא הס"מ מחדיר בכל אחד שידמה לו שהקדוש ברוך הוא בכעס עליו, והכל הבל ורעות רוח, וכמאמרם ז"ל (שמות רבה פרשה י"ב סימן ג') בוא וראה רחמיו של הקדוש ברוך הוא אפילו בשעת כעסו ריחם על הרשעים ועל בהמתם וכו', עיין שם. ואמרו (תנא דבי אליהו זוטא פרק ו') כיון שראה משה שמדתו של הקדוש ברוך הוא של חסד ושל רחמנות, מיד נתעטף ועמד בתפלה; ואמרו (אותיות דרבי עקיבא) אמר הקדוש ברוך הוא במדת הרחמים בראתי את העולם ובמדת הרחמים אני מנהיגו, ועתיד אני לחדשו במדת הרחמים.

מכל זה רואים את גודל רחמנותו יתברך על בריותיו, ולא כמו שהס"מ מכניס באדם כאילו הקדוש ברוך הוא נוקם בו ושונא אותו, ולא צריך אותו בכלל, זה הכל בא מחמת חטאיו המרובים של האדם, ובפרט כשפוגם בברית, אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ל"ו) הוא מצייר את האור לרע ולחושך וכו' וכו'.

ולכן אתה צריך לקחת את עצמך בידיך, ורק להיות בשמחה עצומה שזכית להבראות מזרע ישראל, ותרגיל את עצמך לדבר אל הקדוש ברוך הוא, אשר כל דיבור ודיבור שמדברים אל הקדוש ברוך הוא זה הצלחה נצחית, הצלחה כזו שאין לתאר ואין לשער כלל.

רק חזק ואמץ מאד להיות בשמחה, ותשמח אחרים, אשר אין מצוה יותר גדולה מזו, ואצלו יתברך מאד מאד חשוב כשבר ישראל שמח, ויותר חשוב שמשמח את אחרים, ולכן תעשה כל מה שביכולתך תמיד לשמח את אחרים, וכך יהיה לך גם כן שמחה, ואצלו יתברך שורה רק השמחה, כמו שכתוב (דברי הימים א' ט"ז כ"ז) "הוד והדר לפניו עוז וחדוה במקומו", אשרי מי ששמח בעצמו, ואשרי ואשרי מי שמשמח אחרים, ושכרו הרבה מאד בשמים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup