ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אחרי שמונה שנים של תשובה, אני במשבר גדול וחושב לעזוב את הדת
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אחרי שמונה שנים של תשובה, אני במשבר גדול וחושב לעזוב את הדת

שאלה:

מאת דוד:
לכ"ק האדמו"ר שליט"א, שלום וברכה. אני בחור שחוזר בתשובה כבר שמונה שנים ובתקופה האחרונה אני ממש שבור, עד כדי כך שאני כבר חושב לעזוב את הדת חס וחלילה, ומה שאני כותב לך עכשיו זה משום שאני לא רוצה לוותר על התורה, אבל אני כבר לא מוצא שום טעם לא בתורה ולא בתפילה. אשמח אם הצדיק יתן לי הנהגות לעשות בכדי להתחזק ולחזור שוב פעם בתשובה. יהי רצון שה' יתברך יתן לכם רפואה שלמה וחיים טובים אמן!

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר ראה כ"ט אב ה'תשע"ב

שלום וברכה אל דוד נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

דע לך שיסוד היסודות ביהדות להיות רק בשמחה, עם כל נקודה ונקודה טובה שיש בו, ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן רפ"ב) שצריכים לחפש ולבקש ולמצוא בעצמו נקודות טובות, כי כל בר ישראל בוודאי עושה טוב, ויש בו עוד מעט טוב, ואפילו הכי גרוע יש בו טוב, וצריכים לדון את כולם לכף זכות, וכמו שצריכים לדון את הזולת לכף זכות, צריכים לדון את עצמו לכף זכות, ועל ידי זה יצא מהחושך הנורא שנפל לשם.

כנראה שעובר עליך משברים וגלים, והעיקר שאין לך אמונה בעצמך, כי רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"א) כמו שצריכים להאמין בהקדוש ברוך הוא, שהוא כל יכול, והכל ממנו יתברך, ודבר גדול דבר קטן לא נעשה מעצמו אלא בהשגחת המאציל העליון וכו', כך אדם צריך להאמין גם בעצמו שהוא חשוב בעיניו יתברך, והס"מ שובר את כל אדם ומראה לו כאילו הוא לא שווה לשום דבר וכו'.

ולכן אתה צריך לחפש ולבקש בעצמך רק את הטוב, ועיקר הטוב זה הקדוש ברוך הוא בעצמו, כמו שכתוב (תהלים קמ"ה) "טוב הוי"ה לכל" אתה צריך לזכור שהקדוש ברוך הוא נמצא בתוכך, והוא איתך עמך ואצלך, ולכן רק חזק ואמץ להיות בשמחה תמיד שיש בך כל כך הרבה טוב, ואפילו שנדמה לעצמך שאתה הכי גרוע והכי רחוק וכו', זכור מה שאמרו חכמינו הקדושים (ברכות נז.) על הפסוק (שיר השירים ד') "כפלח הרמון רקתך" מאי רקתך, אפילו ריקנין שבך מלאים מצות כרמון.

תהלה לאל יש לך המון טוב, ובזה ראוי לך רק לשמוח, ואמרו חכמינו הקדושים (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ה') תני בשם רבי מאיר אין לך אחד מישראל שאינו עושה מאה מצות בכל יום. קורא את שמע ומברך לפניה ולאחריה ואוכל את פתו ומברך לפניה ולאחריה ומתפלל שלשה פעמים של שמונה עשרה וחוזר ועושה שאר מצות ומברך עליהן. וכן היה רבי מאיר אומר אין לך אדם בישראל שאין המצות מקיפות אותו. תפילין בראשו ותפילין בזרועו ומזוזה בפתחו מילה בבשרו ארבע ציציות בטליתו מקיפין אותו. הוא שדוד אמר (תהלים קי"ט) "שבע ביום הללתיך על משפטי צדקך". וכן הוא אומר (תהלים ל"ד) "חונה מלאך הוי"ה סביב ליראיו ויחלצם".

ולכן תשתדל מאד מאד לשמוח עם כל נקודה ונקודה שיש בך, הקדוש ברוך הוא יעזור לך שתבנה בית נאמן בישראל, ותהיה מיושב בדעתך, העיקר הרגל את עצמך לדבר אל הקדוש ברוך הוא אשר כל דיבור ודיבור שמדברים אל הקדוש ברוך הוא זה הצלחה נצחית, הצלחה כזו אשר אין לתאר ואין לשער כלל.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup