ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם המעבר מבית ההורים לדירה מושכרת יעזור לי במציאת הזיווג?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם המעבר מבית ההורים לדירה מושכרת יעזור לי במציאת הזיווג?

שאלה:

מאת אורטל:
לכבוד מוהרא"ש היקר. ראשית אני מוסרת איחוליי החלמה מהירה ובריאות איתנה לצדיק. אני בת שלושים ושתיים ועדיין לא נשואה. אני רוצה מאוד למצוא את הזיווג שלי ולהתחתן, אך מרגישה שמשהו מעכב לי את המזל. חשבתי להשכיר דירה לעצמי כדי שזה יפתח לי את המזל. האם הצדיק ממליץ לי לעשות את זה? האם זה יפתח לי את המזל? ומה עליי לעשות כדי למצוא את זיווגי?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר פנחס כ"א תמוז ה'תשע"ב

שלום רב אל אורטל תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

תודה רבה על התפלות ועל האיחולים, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות והרצונות שלך, יתקבלו בשמים לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

הבעיה הכי רצינית שיש היום עם רווקים ורווקות שמתבגרים כל כך וכו', כי בצעירותם יצאו כל כך הרבה וכו', ולכן אחר כך קשה להם לבחור וכו', ובין כך הימים והשבועות והחודשים והשנים לא מחכות וכו', ומתבגרים וכו'.


והנה חכמינו הקדושים אמרו (יבמות סג.) נחית דרגא נסיב איתתא, צריכים לרדת מדריגה ואז מוצאים את הזיווג, כי בדרך כלל בחור או בחורה הם גאוותנים וכו', ולא מתאים להם לקחת את זאת או את זה וכו', אני הכי חכם והכי יפה וכו', יקח את זו? או אני הכי חכמה והכי יפה והכי מושכלת וכו', יקח את זה? והם מסתובבים ומחפשים את הזוג שלהם כפי הדמיון שנכנס בכל אחד ואחת כאילו מי יודע מה הוא, והם מחוייבים שיבואו להם זוג משהו שעדיין לא נברא וכו', ועל ידי זה מחפשים וכו', ומסתובבים ויוצאים לפגישות פן ואולי אמצא את בחיר לבבי שיבוא אלי על סוס לבן עם שקים מלאין כסף וכו', ובשביל זה הבחור או הבחורה מחכים עד שיוולד זוג כזה, ובין כך הם לא קולטים שהזמן לא מחכה, כמאמר החכם "הזהר מן הזמן כי הוא אויב רע מאד", עד שתופסים את עצמם רואים שאנחנו כבר בגיל שלושים, מה עושים עכשיו? על זה באים חכמינו הקדושים ונותנים לנו עצה (יבמות סג.) נחית דרגא נסיב איתתא, תרדו מדריגה ואל תחזיקו מעצמכם כל כך בגדול וכו', ואז תמצאו בקלות זוג מה שיתאים לכם.


הקדוש ברוך הוא יעזור לך שתזכי למצוא בן זוג מתאים לך לפי שורש נשמתך, והכל יסתדר על צד הכי טוב, ותשמיעי לי בשורות משמחות, רק לא להתייאש, לבקש כל יום ממנו יתברך בשיחה בינך לבין קונך שיחוס וירחם עליך שתזכי כבר למצוא את בן זוגך, ומה שתפלה פועלת שום דבר בעולם לא פועל, וזה המפתח של הצלחה.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup